Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak miałem 18-19 lat zastanawiałem się co jest z tym krajem nie tak. Teraz wiem. Pracuje w firmie międzynarodowej zajmującej się kontaktem z klientem. Typowe korpo i HR obiecujący gruszki na wierzbie byś Polaku tyrał za 3000 netto. Z racji że to firma międzynarodowa stawiająca na poziom biegły języków oczywiście pracują tu native speakerzy, byli #erasmus #orgasmus I co dalej się zastanawiacie? Podczas gdy ja nie mogę się opędzić od maili ang-pol to włosi czy hiszpanie zbijają bąki a zgarniają pitos pokroju 5k na rękę.

Przechodząc do meritum, hiszpan nazwijmy to Valentino zatrudnil sie tutaj i awansował na kierasa ich wydziału. Bach, 2 tygodnie później #p0lka żona Valentino, nazwijmy ją Sara jest w moim dziale. Bach po 3 tyg pracy awansuje na stanowisko kierownicze mojego działu a pytania jej układał Valentino i jego funfle. Kurtyna. #pieklomezczyzn

#korposwiat #korpo #pracbaza #zalesie #wpolscejakwchlewieobsranymgownem #stonogamialracje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616dae58820612000add3c84
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: ty też możesz jako native jechać do innego kraju i kosić dobry hajs . A nie płakać. Valentino i inni się zebrali w sobie pojechał do kraju parę tysięcy kilometrów od domu. Normalne, że muszą dostać jakiś hajs za który się zgodzą pracować, firmie się to widać opłaca. Domyślam się, że to jakieś większe miasto - ja mogłem pracować teraz właśnie za 5 netto z hakiem w Warszawie i podziękowałem.
@peoplearestrange: No i uczac sie niemieckiego robisz hop hyc przez granice, zatrudniasz sie tam i w wiekszosci korpo ktore wspolpracuja z polakami masz +pareset € na dzien dobry w stosunku do Hansa ktory po polsku niet.
CzterokopytnaŻyrafa: Dopiero teraz odkryles ze Polska nie jest dla Polakow? Z jednej strony duze dzieci erasmusy ktore zostaly po studiach w Polsce bo u siebie sa nikim a tutaj sa wielkim alvaro z nowa p0lka co 2 miesiace. Oczywiscie oni dostaja kierownicze posadki lub wyzsze pensje BO SA Z ZAGRANICY "cebulaku! czego nie rozumiesz? "A z drugiej masz fale dwoch milionow wschodnich braci co beda pracowac 2x szybciej za 2x mniejsza
@peoplearestrange: a kolega gdzie mieszka? Apartament w Londynie 200 m2? ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobra wyłączając Bułgarię, która i mi się średnio podoba to no Budapeszt to jedno z ładniejszych miast w Europie, świetne życie nocne. Kluz napoka i parę innych miast w Rumunii jest też ciekawych do życia. Ale nawet nie o to chodzi - op miał ból dupy, że ktoś przyjeżdża z innego kraju i
@Olbor: Mimo tego że

Nie każdy Hiszpan przyjedzie też do Polski gdzie jest zimno większość roku, ludzie siedzą głównie w domach a na ulicach mają ponure twarze xd


to nadal w stosunku do hiszpanii mamy dosyć fajną gospodarkę, niskie bezrobocie i wysoko rozwinięte usługi np bankowość mobilna, internet światłowodowy itd jeżeli chodzi o restauracje, życie nocne to też narzekać nie można. W Hiszpanii to chyba tylko klimat i jedzenie mają fajniejsze,
@peoplearestrange: Kluż Napoka wg ciebie zatrzymała się w latach 90? Kiedy tam byłeś? Życie nocne w Madrycie jest bez porównania lepsze niż np w Warszawie wg mnie. Ale fakt rynek pracy u nas jest lepszy. Szczególnie taki Hiszpan może dostać dobrą pracę zaraz po studiach - u siebie może pomarzyć. Lepszej jakości jednak też budownictwo ale wynajem w stosunku do zarobków tani nie jest. Ale i tak klimat i ta negatywność
@Olbor: Nie mam już 18 lat żeby się jarać hehe klubikami, wolę posiedzieć z rodziną czy znajomymi przy dobrym trunku i jedzeniu

Hiszpania to jest fajna by tam pojechać na 2-3 tyg, pojeść jamon iberico, wygrzać dupe i nazad

Nie wiem skąd ten pogląd, że hiszpanie w PL zarabiają więcej niż przeciętny korpo wyrobnik. Ot po prostu gadają tak zwykłe typy co nigdy nie powiedzą do nikogo cześć, a potem się
@peoplearestrange: wiesz co lepiej nie zarabiają ogólnie - po prostu lepiej zarabiają na takich podstawowych stanowiskach typu junior głównie czy tam młodszy specjalista. Bo po prostu Polak dla doświadczenia na początku kariery zgodzi się na mniej oni nie bo kompletnie im się nie opłaci wtedy. Ot cała tajemnica ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do Hiszpanii to zgadzam się nie jest to kraj który bym wybrał do życia