Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dostałem dofinansowanie 29 000 zł na serwer obliczeniowy (koparkę kryptowalut) z Urzędu pracy. W kosztorysie wniosku napisanym przez jedną firmę z OLX mam do kupienia 4x RTX 3070 (a reszta kasy na na płytę główną, zasilacz, RAM itp.). Krótka piłka - kto poleci firmę która złoży mi taki serwer? Potrzebuję tylko Faktury VAT jako dowóz zakupu całego serwera. I najlepiej żeby zamknąć się w maksymalnie 60 dniach, ponieważ taki mam czas na wydanie środków (a wolałbym od ręki kupić nawet gotowy jeśli w dobrej cenie).

#kryptowaluty #bitcoin #gielda #dofinansowanie #pieniadze #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #616d7e60820612000add37f5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Wesprzyj projekt
  • 39
@Official: Problem z dofinansowaniami jest taki, że dostaję je ludzie którzy znają się na biurokracji, niekoniecznie na swoim fachu. Chyba na wykopie była różowa, która z dofinansowania kupiła najnowszego Macbooka pod działalność IT, a później miała problem żeby w ogóle postawić środowisko, bo na studiach mieli Windowsa ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Z drugiej strony, koparka krypto za kasę z UP brzmi niegłupio, tylko 30k to trochę mało,
@Official: otwierasz biznes, udajesz, że działasz, sprzedajesz coś kupił

swego czasu modne były usługi foto z dofinansowaniem 50k na zakup sprzętu (10 lat temu to całkiem spora suma była) i po roku szedł do ludzi "zamortyzowany" za 3/4 nowego
@Official: @Reevo: w dużym skrócie: firmę trzeba utrzymać 12 miesięcy, czyl w praktyce opłacać ZUS, bo zysków nie musisz wykazywać - tzn. urząd nie może ciebie zmusić żebyś otrzymał minimalny jakiś zysk w firmie. Pozyskujesz serwer obliczeniowy który służy do świadzcenia usług komercyjnych dla kilku branż, a kopanie krypto to robisz jako osoba prywatna po prostu i urzedu to nie obchodzi, w regulaminie to nie jest zabronione itp. W każdym
@Reevo @cypherpunkbtc @siona @Official @ktokiedy82: Olać 30 tys z urzędu pracy, wydaje mi się, że w działaniach unijnych w ostatnich latach mogła zostać #!$%@? niewyobrażalna ilość hajsu na koparki xD. Było to pod pretekstem "badań naukowych" i "sieci neuronowych" i "deep learningu". Beneficjent kupował sprzęt z małym udziałem własnym niby do badań naukowych, który mógł użyć do wydobywania kryptowalut (bo kto i jak go skontroluje), a po okresie trwałości był w
@danieldan: no tak, odpowiednia argumentacja po prostu, doświadczona firma na patentach i wniosek przechodzi. Pamietam jeszcze jak ta firma na Allegro sprzedawała biznesplany do UP na koprke i masa ludzi dostała dotacje patrząc na komentarze i ich opinie. Podsumowując da się, bo kasy urzedy maja sporo tylko trzeba wiedzieć jak napisać kumaty biznesplan.