Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Gdzie można uciec z audytu? Pierwszoroczny senior here, #!$%@? wiem o rachunkowości, nie wiem jak się księguje, brak egzaminów PIBR i ACCA, jedyne czego się nauczyłem to obsługa excela i fejkowanie wiedzy w rozmowie z klientem. Znajomi uciekli na analityków finansowych czy kontrolerów, ale przecież ja realnie nic nie potrafię oprócz podążania za procedurą z zeszłego roku :/. Zapłaci ktoś tyle co w czwórce za nicnierobienie?

#audyt #big4 #korposwiat #pytanie #ey #pwc #kpmg #deloitte

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6165dec4820612000adc75f8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
OP: @xxvv: niestety na rozmowie rekrutacyjnej nie ma pogawędki przy kawce, gdzie można owinąć w bawełnę i potem sprawdzić o co chodziło księgowej, tylko ostra orka z pytań merytorycznych, gdzie nastąpiłoby zbłaźnienie. Pytałem znajomych o ich rozmowy na samodzielne stanowiska i strzelali w nich pytaniami o księgowania i konkretne obliczenia pod presją czasu, odpowiedziałbym może na jedno z dziesięciu.

Zaakceptował: Leszcz_Bagienny
@AnonimoweMirkoWyznania: no na kontrolera finansowego to jadą ostro z merytoryką, bo musisz umieć księgować, inaczej nie zamkniesz miesiąca.
Jeśli nie poradzisz sobie na finansowym to może kontroler biznesowy? On bardziej w biznesie siedzi, analizuje marżę, sprzedaż, rentowność, płynność, budżety, koszty, produkcję itd. Jeśli lepiej się czujesz w tej analitycznej stronie (WC, ROA, ROI, ROC) księgowości to śmiało, musisz tylko mieć pojęcie o analizie wskaźnikowej i umieć samodzielnie logicznie myśleć.

Ogółem po