Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#nieruchomosci #ekonomia

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego ceny nieruchomości w Turcji wywaliło w kosmos mocniej niż u nas w momencie kiedy mają jednocześnie prawie 20% stopy procentowe?
Przecież tam z lokat powinny być większe zyski niż z pracy zarobkowej. U nas "bańkowcy" wieszczą załamanie rynku po powrocie do 1,7% sprzed pandemii. Czy ta karuzela się zatrzyma?
Większe mieszkania i segmenty które obserwowałem w tamtym roku dzisiaj dalej niesprzedane ale droższe o 100-200k! Co mają teraz robić młode rodziny bez perspektywy na spadek w bliskiej przyszłości?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #614326a9942c94000b1dcca3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 7
Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego ceny nieruchomości w Turcji wywaliło w kosmos mocniej niż u nas w momencie kiedy mają jednocześnie prawie 20% stopy procentowe?


Inflacja?

U nas "bańkowcy" wieszczą załamanie rynku po powrocie do 1,7% sprzed pandemii


@AnonimoweMirkoWyznania: bo nie rozumieją jak to wszystko działa.
@AnonimoweMirkoWyznania: bo to nie takie proste jak wielu się wydaje, że st00pki do gory o ceny spadają. Trzeba się zastanowić jaki wpływ będzie miało zwiększenie kosztu kredytowania na rynek, a rynek to nie tylko klient. Nie wiem jak jest w Turcji, ale w Polsce duża część transakcji to zakupy gotówkowe. Kolejny aspekt to struktura finansowania inwestycji przez dewelopera. Zgaduje, że w Polsce struktura deweloperów, tak jak w wielu innych branżach (rolnictwo,