Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dla pseudo inwestorów uciekających w spekulacje #nieruchomosci i #kryptowaluty. Myślą że wydymają freda, że będą ciągle na bogato ponad stan żyć. Fury w lizingu, zakupy na kredyty konsumpcyjne, remonty w koszty i inne fanaberie. Ci co wyśmiewają się z ludzi z rozsądkiem oszczędzających, Otóż nie będzie hossy no limit, jak nie ma dnia bez nocy. Fred pozdrawia lanserów :
"W kryzysie zadłużeniowym, który nadciąga, wcześniej nieskorelowane ze sobą aktywa nagle zaczną być skorelowane. Na rynkach finansowych zapanuje panika, pojawi się kryzys zaufania. Rządy i banki centralne będą próbowały ratować sytuację, ale to nic nie da, bo to będzie tak wielka fala, że będzie nie do zatrzymania – rynek będzie musiał wprowadzić niezbędne zmiany i dostosowania"
"„Miliony inwestorów uważają, że mogą się zachowywać i działać tak, jak w ostatnich kilkunastu latach i wciąż będą zarabiać. Nic bardziej mylnego. Nie jest ważne, od jakiego zdarzenia zacznie się kolejny kryzys, bo może zacząć się od bankructwa malutkiego państwa, albo wielkiej międzynarodowej korporacji. Ważne jest, że będzie szybki, dotkliwy i będzie wiązał się z wieloma zmianami w systemie, bo obecny stan pozornej szczęśliwości trwa już zbyt długo. Obecnie góra światowego długu ma już wartość około 500 bln USD i proszę mi wierzyć, to są zobowiązania, które nie jest łatwo spłacić. Każdego dnia i miesiąca zamek z długów jest coraz wyższy i wyższy, aż w końcu się rozpadnie. Wielu uczestników systemu widzi, w którą stronę on zmierza i próbują unikać małych strat, ale to jest droga do tego, by w przyszłości zrealizować wielką stratę."
https://strefainwestorow.pl/artykuly/analizy/20210817/kryzys-zadluzenia-gielda-krach-prognozy
#nieruchomosci #kredyt #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #613deaed5fb896000a005434
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dla pseudo inwestorów uciekających ...

źródło: comment_16314909508VxcgmgKjQj1XN6o4WVBTD.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Bajka jest taka, że każda prognoza kiedyś się spełni. Ja też mogę #!$%@?ć, że wig20 jebnie na pysk, po swoich wzlotach ostatnich. I czekać, kto wie rok dwa, może dwadzieścia, aż moja przepowiednia się spełni. Wtedy będę mógł #!$%@?ć, a nie mówilem
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania nie mam pojęcia kim jest ten analityk ale plecie kocopoly. 60/40 czy pasywne inwestowanie nie zakłada wiecznej hossy ale albo otrzymanoe market return, albo w przypadku obligacji - trzymanie poduszki dla zawirowań. Tym ludziom krach nie straszny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: w tym banku to chyba kawę parzysz albo zamiatasz podłogę.
Zrobią jak w 89/90, czyli skasują kilka zer i jazda od nowa. Na starą walutę nieruchomość o wartości 300k kupiłbyś za 3 000 000 000. Teraz sprawdź jaka była minimalną i średnia wypłata w tym okresie
OP: @cranberry250: Kawę zaparzyć potrafię. Barista za 40k działa wyśmienicie. Na razie miejsc wolnych nie ma, dobre warunki płacowe robią robotę. A fliper, pozdrawiam ;-)
@Wsss: prawdziwi inwestorzy z gotówką są w spółkach technologicznych. Samą gotówkę mają w portfelach walutowych, dywersyfikacja. Tacy nie giną.
Ale kartonowi " bezosy nieruchomości to the moon!"... cóż owce do golenia. Fred ich lubi.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: