Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siema! Pracuje w jednej z firm w #uk w dziale finansów. Jako ze mam dostep do payrolla przejrzalem stawki osob nowo zatrudnionych i okazuje sie ze osoby o takich samych kwalifikacjach zarabiaja wiecej ode mnie, do tego nie maja pojecia o procesie, trzeba je szkolic prawie ze od zera. wiec czuje sie dyskryminowany. Ma ktos moze pomysl jak to wykorzystac pytajac sie o podwyzke? Z drugiej strony przejrzałem sobie tez wyplaty calego dzialu i okazuje sie , ze ja i taki chlopaczek z Czech, zarabiamy relatywnie mniej na tle innych narodowosci. Dodam ze ten Czech ma odpowiednie certyfikaty i powinien zarbiac o wiecej. Ma ktos moze pomysl co z tym moge zrobic, ale w taki sposob zeby nikt nie dowiedzial sie ze to wyszlo ode mnie? Nie moge racej pojsc do szefa i powiedziec ze, wiem ze kiepsko zarabiam wiec "dej mnie podwyzke". Bede wdzieczny za jakiekolwiek porady.
Niestety nie wiem jak to wykorzystac ( zwlaszcza w dobie kiedy niby wszystkie podwyzki sa zamrozone) , a jedyna opcja jaka widze to ucieczka z tej firmy tak szybko jak tylko mozliwe.
#prawopracy #uk

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #610f9e81be8421000b7122ef
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 30
@AnonimoweMirkoWyznania Bywałem w takiej sytuacji i nie można, powtarzam nie można użyć argumentu że inni zarabiają więcej, bo to wiedza poufna, więc użycie jej to łamanie confidentiality. Ja po prostu poprosiłem o podwyżkę, nie dali, złożyłem wypowiedzenie i nagle chcieli dać dużo. Ale to za późno.

Generalnie w UK jumping ship daje najlepsze podwyżki, ja sobie bardzo cenię wgląd w zarobki wszystkich, bo lepiej mogę wycenić swoją pracę, ale niesie to też
@kwiatosz: a dlaczego nie można? Mówisz, że ktoś kto robi mniej niż ty pochwalił się ile zarabia i tyle; można też powiedzieć że robisz więcej niż ci którzy więcej zarabiają i ci się należy, sprawdzone
@i_teraz_wchodze_ja_caly_na_bialo Dostęp a rozpowszechnianie to różne rzeczy. Na tym polega confidentiality, że masz dostęp do poufnych danych, ale ich nie wykorzystujesz do celów innych niż służbowe. Przełożony nie musi znać pensji podwładnych, zależy czy jest odpowiedzialny za budżet i zatrudnianie, a i tak do tego dochodzą commissions i bonusy które mogą być uznaniowe lub wypłacane z pominięciem średniego szczebla.

@pol-scot Jeżeli masz dostęp do takich danych i nagle mówisz że ktoś ci
@pol-scot Głupio w znaczeniu łamania poufności. Nie wiem czy pracujesz w księgowości, ale obstawiam że nie, bo poufność w księgowości traktowana jest dość poważnie.
@AnonimoweMirkoWyznania: w każdej chyba firmie jakiej pracowałem zawsze były kwasy o kase. Nikomu się nie udało z tym wygrać. Co prawda nie były to typowe korpo a głownie jakies serwisy czy inne fabryki a jak wiadomo HR w fabryce nie równa sie HRowi w korpo.

Dawno temu pamietam w jednej takiej fabryce byli sami polacy i litwincy. Przyszedł nowy, jakiś znajomy managera Szkocik. Dostał 1.5 funta więcej na godzine niż jego
@motoinzyniere: przecież może zwrócić uwagę na fakt że długo i dobrze pracuje, ma większy zakres obowiązków nie wspominając o tym, że ma wiedzę na temat zarobków innych ale dążąc do poruszenia tematu podczas rozmowy; może też przestać pomagać nowym którzy lepiej zarabiają