Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mireczki bo ja mam pytanie czy jak mieszkałem za granicą powyżej tych 183 dni mając zerowy dochód w polsce i dochód tylko za granicą i jakbym teraz postanowił wrócić do kraju, zaczął tam zarabiać i mieszkać wynajmując mieszkanie gdy nie posiadam rodziny w polsce ani żadnej własności typu mieszkanie samochód itd. Czyli nie posiadam centrum interesów życiowych a dopiero zamierzam je posiadać to czy zapłace podatek od dochodów w uk. Moim zdaniem nie miałoby to sensu, bo można mnie chyba w takim wypadku porównać do ukrainca co przyjezdza do polski to chyba nie zapłaci on od podatków w polsce od dochodów z ukrainy bo dopiero "wyrobi" sobie centrum interesów życiowych jeżeli by dlużej mieszkał prosiłbym też o jakieś linki do poczytania, bo ostatnio to chyba wszystkie "ustawy" sa wprowadzane na twitterze premiera w prezentacji na stronie 6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) #uk #podatki #prawo #polska

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60e9ec1fae4a3c000a405c0b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 12
@stma1407: nie, bo turysta sie do polski nie przeprowadza, tylko przyjezdza tu na chwile. nie spelnia kryteriow wymienionych w ustawie czyli a) nie przebywa tu ponad pol roku b) nie ma tu centrum interesow zyciowych, bo nadal ma mieszkanie w kraju zamieszkania, placi tam rachunki itd.

po prostu nie ma tak, ze ktos nie ma centrum interesow zyciowych nigdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°) kazdy by tak chcial,
@stma1407: ale ty nie rozumiesz, ze gdyby to tak dzialalo, to kazdy by mieszkal sobie w trzech roznych krajach w roku i wtedy nie placilby podatku nigdzie. i zrozum to, ze nikt tobie nie bedzie chcial tego udowadniac, zarowno US jak i HMRC naliczy ci podatek od calosci przychodow i to ty bedziesz musial udowodnic, ze nie powinienes placic calego podatku. zycie to nie je bajka
OP: @filozof900 ja konczylem podstawowke a nie prawo podatkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiec nie wiem o takich rzeczach, bo czytalem ze jak ktos ma zone albo dzieci w polszy mieszkajac w uk to ma centrum interesow zyciowych w polsce i placi podatki tam i tu, wiec wychodzi na to, ze nie zaplace za to ze mam obywatelstwo polskie jezeli dobrze rozumiem

Ten komentarz został dodany przez
@AnonimoweMirkoWyznania zarówno ty jak i kolega
@stma1407 myślisz, że ty sobie wybierzesz gdzie zapłacić i tyle. Ale to tak nie działa, to działa tak, że jak zarobiłeś pieniądze w UK to tamtejszy urząd skarbowy upomni się o te pieniądze. I wtedy będziesz musiał odpowiednio zareagować i wysłać im informację, że nie jesteś rezydentem podatkowym w UK i co ważniejsze będziesz musiał udowodnić swoje racje. Inaczej będziesz po prostu ich dłużnikiem. Jeżeli faktycznie