Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szczerze mówiąc mam już dość mojej obecnej pracy. Zarobki 3000 brutto + prowizja. Jak sobie to cwaniaczki wymyślili? Wypracujesz 30 000 brutto? W obrót wlicza się tylko kwota netto, więc 24 500 (na oko podaję). Prowizja? Przy 100 % dostajesz 5 %. Ale uwaga - BRUTTO. Więc od dochodu netto dostajesz kwotę brutto, a nie brutto od brutto XD Finalnie dostajesz jakieś 1000-1200 brutto premii do zarobków 2350 (bo nie płacę PiTu). A co jeśli zrobisz 80-90 % ? Wtedy dostajesz 3-4 % brutto, bo oni sobie zrobili kalkulator, żeby się im to opłaciło.

Obowiązki? Naprawdę sporo, praca wymagająca, robisz w sumie za 2-3 stanowiska, w CV ładnie by to wyglądało i podobno nie wiedzieć czemu wpis w CV ztego korpo trochę waży. Dziewczyna u nas ma te 3000 brutto, ale ma 27 lat i zarabia 2150 na rękę. Kiedy wypłacana jest premia? Z następną wypłatą. Wypłata za maj jest 31 maja, a premia za maj 31 czerwca.Praca z klientem biznesowym. Generalnie ogarniasz wszystko od podstaw, nie ma żadnego wsparcia z zewnątrz, chyba, że poprosisz, to jak ktoś ma czas to ci pomoże.

Za paliwozwracają, ale trzeba czekać 1-1,5 miesiąca, to też wszyscy załatwiają sprawy przez MS Teams. I zarząd jeszcze z ryjem o wyniki, że ktoś ma za niską tabelkę w excelu, bo robił zawsze po 100 %, ale teraz zrobił 80 % i jego praca nie wygląda tak jak należy. Nacisk jest teraz na pozyskiwanie klientów, spotkania, wyjazdy w trasę, ale przecież trzeba jeszcze po spotkaniu i sprzedaży zająć się Obsługą Posprzedażową, Monitorować zlecenie (produkt internetowy), współpracować z grafikiem, marketingiem, dbać o terminy, wysyłać raporty, podsumowania, masę maili i telefonów. Czasem jak sprzedasz produkt, to jeszcze kilka ładnych dni na bieżąco pracujesz nad jego poprawną realizacją, poświęcając temu kawałek czasu dziennie.

Wsparcie kierowników? Zerowe, 1-2 rozmowy w miesiącu dlaczego wyniki nie idą jak powinny. Zero propozycji, rozwiązań, spotkan na teamsie, sugestii, pomocy, wspólnego obrania jakiegoś celu. Jak się doprosisz, to coś załatwią.

A co jeśli "góra" spaprała robotę i faktura wystawiona idzie na następny miesiąc?Wtedy odliczają ci od miesiąca, z dobrą premią się pożegnaj, kasa przechodzi na następny miesiąć (albo pół na pół, co nic mi nie daje) i wtedy zabawę zaczynamy od nowa. Często mamy zrobiony miesiąc, ale każą dzwonić do klientów i przekładać realizacje o miesiąc i nagle z 1200 brutto premii robi się 700-800 brutto. Czasami kierownik położy sprawę, bo zapomnał, zaspał, zagalopował się i my na tym tracimy.

Robisz 100 % co miesiąc przez pół roku? Awansu nie dostaniesz, bo burdel w papierach i nie mogą zmieniać aneksów w umowach. I tak o to jesteś Młodszym Specjalistą, kiedy są osoby, które z marszu zostały zatrudnione jako Specjaliści, a są dużo gorsi od ciebie.

To moja druga "poważna praca", wypadam z tego syfu, ale najpierw odpowiednie CV. Wcześniej pracowałem w e-commerce (młody, dynamiczny zespół). Też wyzysk, ale mega fajna atmosfera, lepsze premie. Firma posypała się przez COVID(to była młoda firma, dlatego bez doświadczenia przyjęli, trochę mnie nauczyli i nie wytrzymali na rynku). Generalnie jestem w trakcie nauki z podobnej tematyki i z umiłowaniem czekam na dzień, kiedy rzucę wypowiedzenie. A mój kierownik to szkoda gadać, kobieta od niego większa (wagowo, wzrost podobny) dominuje go jak chce, w pracy tyra go zarząd, a chłop dobre serce, tylko w twarz nie umie nic powiedzieć, bo jaja małe, serce za dobre, to potrafi tylko napisać maila, a potem udawać, że nie było tematu. I tak z dnia na dzień koleżanka wyleciała z pracy, bo gość poklepywał ją po plecach 2 miesiące, a potem zawołał dyrektora regionalnego, który fatygował się 150km, żeby wręczyć wypowiedzenie, gdzie kierownik w tym dniu poszedł na "home office", się bał tej rozmowy, bo przecież to nie on decydował o zwolnieniu XD

#pracbaza #korposwiat #praca #zalesie #januszebiznesu #niebieskiepaski #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c720016d4c9c000b10bbac
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 4