Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Też odnosicie wrażenie, że wykładowcy na #studbaza oceniają wg swoich sympatii? Mam na myśli ocenianie różnych prac pisemnych czy odpowiedzi ustne pod względem pytań.

Kierunek humanistyczny.

U mnie na grupie roku pytali się o swoje stopnie i były tam uwagi. Typ co miał napisane o błędach stylistycznych i innych + praca nie do końca na temat 4, ja natomiast 3+. Różnica polega na tym, że uwaga odnośnie obniżenia oceny gorzej brzmiała u niego, bo u mnie to było rzeczowo i na temat.
Za jedną pracę dostałem 3+. Następnego dnia sprawdzam i zmieniono mi ocenę na 4. Akurat ta wykładowczyni mnie raczej lubi.
U jednego wykładowcy przy zaliczeniu ustnym jedni dostawali konkretne pytania, a drudzy mieli w skrócie opowiedzieć o czymś.

Pisane na szybko i to co mi się przypomniało.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c636306d4c9c000b10ba8c
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
MagicznyDewiant: nie macie systemu punktowego tak jak w UK. Schemat oceniania tez powinien byc publiczny, i podany przed. Nawet mi nie bylo sensu sie o cos klocic, bo bylo podane dokladnie za co dostalem punkciki a za co nie. Ale z czym do ludzi. Te lenie pewnie nawet nie napisaly schematu, a co dopiero aby go publikowac, a co dopiero aby go opublikowac przed(!).

Natomiast jesli czyms podpadles, to sie lepiej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: tak źle jak u ciebie to nie miałem, bo ja idę drogą ścisłego myślenia i kształcenia, ALE nawet tu jest mnóstwo niesprawiedliwości, egzaminy są niesprawiedliwością bo nie oceniają w czasie, tylko w danym momencie, nie biorą pod uwagę wielu czynników, a ostatecznie dlatego, że oceniają efekty pracy (różni ludzie przy takim samymi wysiłku osiągną różne rezultaty, jeden obleje, drugi dostanie piątkę, na którą nie zasłużył itp.)

Nie ma sprawiedliwości na