Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Realia szukania pracy po IT dla absolwenta z doświadczeniem wyglądają następująco:
- znajomość języka? Minimum biegle, B2 to za mało
- jak dostaniesz pracę informatyka to masz śmieszne pieniądze gdzie umowa na czas nieokreślony jest nierealna a na Twoje miejsce jest 100 osób
- programowanie? Jak na studiach się nie załapiesz to po studiach nikt nie spojrzy na CV mimo tego, że ogarniasz podstawy i masz za sobą zrobione projekty
- sieci? A ma pan to? Ma pan tamto? To oddzwonimy
- systemy ERP? Mimo, że mam doświadczenie - zrobimy jeszcze rekrutację i jak tam nikogo nie znajdziemy to się odezwiemy
Serio praca w IT jest takim luksusem dla mega talentów? Bo absolwenci gotowania na gazie w LinkedIn mają całkiem spoko pozycje i są znacznie mniej kompetentni.

#pracait #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c6247f6d4c9c000b10ba81
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania
Co do punktu pierwszego - piszesz ze B2 nie wystarczy. Wystarczy - jesli ktos ma pelne B2 z sluchania, czytania i pisania, a nie skonczyl kurs na B2. To tak naprawde bardzo solidny poziom.

A poza tym - chetnie poczytam jak sie watek rozwinie, bo od dluzszego czasu mam wrazenie ze opinie iz po polibudzie w IT jest eldorado sa grubo przesadzone, jesli nie idzie sie w czyste klepanie kodu
@AnonimoweMirkoWyznania: Co w tym dziwnego. że biorą kogoś kto im bardziej pasuje?
Jak nie masz konkretnych umiejętności i doświadczenia to pewnie czeka Cię jakiś januszex, żeby je zdobyć.
Byle jakie projekty nie będą miały znaczenia ale pasja w jakimś temacie na pewno ma spore znaczenie.
@AnonimoweMirkoWyznania: bez żadnych pleców, złożyłam jakieś 10 CV przez pracuj.pl żeby zmienić pracę. IT analityka, też w stronę ERPów. Zero znajomości i pleców, do tej pory doświadczenie tylko w firmach państwowych.

Oddzwonili. Zaprosili na rozmowę. Przetestowali poziom angielskiego sami przez zadanie mi paru pytań na rozmowie. Potem dali zadanie do wykonania. Potem zaprosili na rozmowę z dwiema ważnymi osobami z firmy. W ciągu 2 tygodni dostałam tę pracę. Nie czuję się
ak dostaniesz pracę informatyka to masz śmieszne pieniądze gdzie umowa na czas nieokreślony jest nierealna a na Twoje miejsce jest 100 osób


@AnonimoweMirkoWyznania: ja przepracowałem długo w januszexie za 2.5k i cieszyłem się, że chociaż jakieś doświadczenie zdobywam, teraz po pracu latach odbijam to sobie z nawiązką

nie wiem co sie boicie pracy za słabą pensję kilka miesięcy by następnie poszukać czegoś lepszego? korona z głowy spadnie? jak nie pracowałeś komercyjnie
Realia szukania pracy po IT dla absolwenta z doświadczeniem


@AnonimoweMirkoWyznania: Najwyraźniej doświadczenie z urzędu gminy. ;)
Zmniejsz wymagania. Wiele młodych osób tyra po kilka miesięcy na darmowych praktykach, stażach, a na umowie mają minimalną + 200-400zł.

Normalne stawki dostaje się jak masz rok doświadczenia. Potrzeba nam doświadczonych pracowników, a na juniorów bardziej opłaca się sprowadzać specjalistów z Białorusi, Ukrainy, Rosji niż uczyć podstaw ludzi po polskich uczelniach czy innych bootcampach.

Na
@AnonimoweMirkoWyznania: rób sobie portfolio, od kilku lat każdy chce pracować jako programista i teraz już same studia nie wystarczą jeśli nie masz doświadczenia. Github i projekty - najlepiej w jednej technologii albo z jedną główną.