Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak znosić porażki?
Jestem studenckiakiem lat 23. Szukam swojej pierwszej poważnej pracy, a raczej poważnego stażu na wakacje. Wysłałem CV do korpo. Na rozmowie o pracę byli ewidentnie bardzo zadowoleni ze mnie. Rozmowa miała trwać około 30 minut a trwała chyba 45. Kleiła się bardzo, nawet zabrylowałem językiem angielskim. Ogólnie wszystko fajnie, czułem się z siebie zadowolony.
Na drugi dzień wysłali mejla z zadaniem z #excel. Nie były to jakieś trudne zadania. Szczególnie, że Excela lubie. Jedno zadanie z makrami, funkcja tablicowa, chyba 2-3 zadania z wyszukaj.pionowo i jeżeli.
Miałem na to 2 godziny. Zrobiłem chyba w 1h 55 minut. W dodatku jak już wysłałem to zauważyłem kilka rażących błędów, np. zamiast >= dałem <= przez co wyniki były inne. Co najgorsze, wyszukałem potem te zadania w internecie i były zrobione przez jakiegoś kolesia w 20 minut. Więc na pewno inni kandydaci wyszukali w internecie i odwalili w max godzinkę i wszystko mieli dobrze... A ja straciłem 2h czasu... W dodatku nie zrobiłem wszystkiego dobrze...

No i to było z tydzień temu, a ja nadal nad tym siedzę i rozmyślam. W kolejnym tygodniu mają mi wysłać "recenzję" więc na pewno napiszą, że gówno potrafię i mają 10x lepszych ludzi na to miejsce. No i czuję się źle, bo nienawidzę użalać się nad sobą, a to robię... Nie ukrywam, że na tej pracy mi zależało...
Echhhh co robić? Jakieś rady? Wskazówki?

#pracbaza #zalesie #praca #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c53dee6d4c9c000b10b930
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania Popatrz na to po stoicku - zrobiłeś co mogłeś, postąpileś uczciwie, a czy Cię zatrudnią, czy nie, to już nie masz nad tym kontroli, więc nie ma sensu się tym przejmować. Nie oczekuj, że dostaniesz pracę jak aplikujesz, bo naturalnie częściej zostaniesz odrzucony jeśli szukasz pierwszej pracy. Też miałem taką sytuację, że dotarłem do ostatniego etapu rekrutacji, byłem nastawiony, że dostanę tę pracę, ale kolejny etap nie poszedł już tak dobrze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli wszyscy #!$%@? od typa co zrobił w 20minut to sprawdzający to będą widzieć że prace takie same. + Pewnie nie będą mogli wytłumaczyć co zrobili ani co nimi kierowało a ty jako że sam robiłeś wszystko elegancko wytłumaczysz