Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ile znacie osób wśród swoich znajomych, które do wszystkiego doszły same? Dajmy na to własne mieszkanie. Wśród wszystkich osób, które znam tylko jedna doszła do tego własną pracą. Co do reszty to mieszkanie w części lub całości zasponsorowała im rodzina. Oczywiście nie ma w tym nic złego, nawet im zazdroszczę, konkluzja jest taka, że jak kogoś nie stać na to by swoim dzieciom zapewnić dobry start w dorosłe życie to nie powinien tych dzieci mieć

#antynatalizm #nieruchomosci

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #60c3343a6d4c9c000b10b709
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 74
@AnonimoweMirkoWyznania:
Dzieciaci w ogóle się nad tym nie zastanawiają, robią te dzieci w klitkach 40m² które nawet nie są ich własnością, i "jakoś to będzie". Ludzie którzy w ogóle się zastanawiają nad przyszłością swoich dzieci to znaczna mniejszość, przeciętny polski "rodzic" wychodzi z założenia, że jak on w dzieciństwie wpi****alał chleb z cukrem, to w obecnych czasach dziecku do szczęścia wystarczy nie zdechnięcie z głodu, i ma się cieszyć że w
@AnonimoweMirkoWyznania: Pochodze z małej wiochy ( 300 mieszkańców ), rodzice rolnik + krawcowa.
Od małego mieszkałem na #!$%@?, wyglądałem jak cygan, nie miałem zbyt wielu kolegów.
Rodzice raczej za dużo nie zarabiali, fabryka koszul upadła i matka straciła prace jak miałem 4 lata,
ojciec miał jakieś 8h ziemi - z których utrzymywał mnie, mojego brata, moją mamę i dziadków.

Byłem na studiach na informatyce przez jeden rok, nie poradziłem sobie więc
@AnonimoweMirkoWyznania: Parę bys się znalazło, wliczając mnie. W tym dwa przypadki dosyć interesujące bym powiedział; wiek to późne lata trzydzieste ;)
1. Rodzice rozeszli się jak bracia mieli +/-10 lat, obydwoje pili, starsza wyjechała za granicę przysyłała jakąś kasę, ciuchy itp ale nic grubego, ojciec z synami mieszkał w ruderze na wsi, wynajmowanej bodajże od gminy. Ojciec sam też pił, na koncie pare odwyków. Jeden syn za granicą, drugi w Polsce
@AnonimoweMirkoWyznania: Co najmniej 6 mi przychodzi do głowy, najprawdopodobniej więcej ale nie utrzymuję kontaktów z większością ludzi ze studiów czy liceum. Piszę tylko o ludziach, którzy od staruszków nie dostali praktycznie nic materialnego, lecieli na stypendiach socjalnych na studiach albo #!$%@? co roku na wakacje na truskawki do niemca żeby zarobić na kolejny rok studiów. Przy czym ja jestem mało socjalny, moje grono znajomych na fb to niecałe 100 osób, a