Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej. Mam 31 lat i od 10 lat prowadzę sam gospodarstwo rolne z hodowlą bydła mlecznego i produkcją roślinną. Rodzice już nie żyją, nie mam rodzeństwa, ani żadnej bliższej rodziny z którą bym utrzymywał kontakt. Jakiś czas temu poczułem, że codzienne obowiązki związane z pracą fizyczną zaczynają być dla mnie coraz większym obciążeniem. Dobija mnie samotność i to, że przez te 10 lat nie miałem nawet jednego wolnego dnia, a najdalej gdzie bywam to 2 razy na tydzień w mieście powiatowym, by ogarnąć zakupy czy inne sprawy urzędowe. Czuję się kompletnie wypalony, muszę się zmuszać do pracy. Mam wrażenie, że kompletnie zmarnowałem najlepsze lata swojego życia na łażenie przy krowach. Dodam, że zanim zająłem się gospodarstwem to przez 4 semestry studiowałem elektronikę i telekomunikację. Co byście zrobili będąc w mojej sytuacji? Czy warto spróbować w tym wieku zająć się czymś innym?
#rolnictwo #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609316db5a0849000ad36ca5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej. Mam 31 lat i od 10 lat prowadz...

źródło: comment_1620257312SQWpQHPy769vjJ2pU4Jibp.jpg

Pobierz
  • 27
@AnonimoweMirkoWyznania:
1) nie sprzedawaj nic bo to najgłupsze co moze byc
2) zastanów sie na bydłem, codzienne chodzenie, pernamentny brak wolnego i nie możesz wyjsc z domu na dłużej niz 10h bo zaraz znowu krowy
3) Przejdz na produkjce rosliną
4) załuz sobie chcoiazby excela i sprawdz ile jestes w stanie zarobić w rok na czysto-nie jest to takie trudne
5)Patrz pk4. jeśli zarobisz okolo 40000-50000 to witaj w gronie 70%
@CocoJambo14: to nie jest takie proste. Przy nawet tych 30ha i bydle obecnie ma zarobku takie 40k w 4-5 miesięcy. Wiadomo życia własnego wtedy brak ale z własnego doświadczenia wiem że ciezko byłoby mu się po tylu latach przestawić na życie za 40k rocznie. Choć dla niektórych takie pieniądze to sufit.