Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pisze z anonima bo pracuje w firmie o ktorej bedzie mowa. Generalnie niezla afera. Ale najpierw krotki brief: Firma zajmujaca sie tworzeniem i projektowaniem czesci do maszyn, aut (automotive), zatrudnia kilkaset ludzi w Polsce. Od jakiegos czasu silnie poszukujemy informatykow, programistow itp. Nasz HR to same babki, po 27-30 r.z i uwaga w wiekszosci singielki xD Nie minalby sie daleko z prawda Mirek z wiadomego tagu jesli okreslilby je slowem #p0lka bo tez troche tak sie zachowuja. I tu dochodzimy do calej akcji. Generalnie management IT zwrocil uwage ze wielu kandydatow, ktorych CV zostalo dostarczonych nie bylo zapraszanych na rozmowy albo nie zaproszono ich do drugiego etapu mimo dobrze przeprowadzonej rozmowy technicznej/wstepnej xD Co sie okazalo (zrodlo przecieku zachowam dla siebie) to te glupie pipy wybieraly tylko tych najprzystojniejszych, niekoniecznie tych ktorzy wypadali OK i tylko do nich dzwonily xD Nie ogarnely ze przeciez w tak duzej firmie ich praca tez musi byc nadzorowana (m.in. przez takie osoby jak ja). I teraz generalnie nie wiadomo co zrobic bo niby nie jest to powod do ich zwolnienia ale smrod z pokoju HR to czuc na drugim koncu biura xD #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #608a7b435a0849000ad36165
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 29
@AnonimoweMirkoWyznania: i pewnie to była tych wszystkich dziewczyn pierwsza rekrutacja w życiu, więc myślały, że się nie wyda; a firma nie zatrudnia żadnego kierownika działu HR, który ich nadzoruje i rozlicza z efektywności ich pracy? :l Coś się kupy to nie trzyma. Pracowałam w firmie, która zatrudniała ponad 1500 ludzi (co miesiąc zatrudnialiśmy ok. 30 nowych ludzi), a dział rekrutacji to były tylko 2 dziewczyny i manager. Z posta wychodzi że
@Medel1n_: to może być zarzutka, jeśli nie to firma się nauczy, znam firmę na A z Krakowa, która mnie rekrutowała na 3 sposoby czyli sami bezpośrednio i przez 2 pośredników a ogłoszenie nadal wisi, więc po prostu następnym razem firma z tej opowiesci zatrudni lub znajdzid pracowników przez agencje HR lub kontraktownie IT