Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki ale odwaliłem xD

Jestem na I roku studiów (zaocznych), dopiero będę miał rachunkowość, a dostałem sie do na asystenta audytu do międzynarodowej firmy (nie big4). Niby manager na spotkaniu mówił, że najpierw szkolenia przed sezonem, ale mimo to się cykam, bo tak patrze to 99% ludzi w audycie to absolwenci co najmniej licencjatu, a jestem na I roku xD

Jak nadrobić w te pół roku wiedzę żeby od września nie być tak zielonym i żeby mnie po umowie próbnej nie wywalili? Czy samo ich szkolenie wystarczy?

#pytanie #korposwiat #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #607ae7c2919c6e000abfec7a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 51
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie przejmuj sie i tak 90% mlodych w audycie nie ogarnia. Jeszcze nie kojarzę mlodego który coś ogarnial a kilka ekip już widziałem. Skup sie na tych szkoleniach i na tym czego od ciebie szef wymaga. Praca w audycie to ciężki kawałek chleba ale jak przeżyjesz parę lat i nie będziesz sie obijał tylko korzystał z dostępnych szkoleń to w przyszłości będzie ci łatwiej. Często na stanowiska kierownicze w finansach
@AnonimoweMirkoWyznania: Nowy asystent i tak jest traktowany tak samo jak praktykant - wszyscy zakłądają że nic nie umiesz. Tylko taryfa ulgowa szybciej się kończy xD. Zaczynałem praktyki w B4 jako absolwent matematyki po polibudzie, nie wiedziałem nawet co to zois ani dlaczego przychody są z minusem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Najwięcej się nauczysz w ramach bieżącej pracy.
@willix: ale to prawda, praca w audycie to jedna z najgorszych opcji. Sam pracowałem w B4, więc nie są to opowieści z dupska. Spędziłem tam jeden sezon i dziękuję niebiosom, że udało mi się #!$%@?ć xD
@AnonimoweMirkoWyznania:
Praca w audycie jest bezmyślna, presująca i wykańczająca, a język obcy niepotrzebny. Nie myslisz chyba, że ktoś wysyła zespoły z PL zagranicę? Bezmyślna praca jest to dlatego, że nikomu nie zależy na wykryciu
@MarteenVaanThomm:

język obcy niepotrzebny. Nie myslisz chyba, że ktoś wysyła zespoły z PL zagranicę?

Zależy od projektów, które masz. W 90% przypadków tak jest, ale są też takie projekty, podczas których cała komunikacja jest po angielsku.

Bezmyślna praca jest to dlatego, że nikomu nie zależy na wykryciu prawdziwych nieprawidłowości, a nawet jeśli takie są to się je zamiata pod dywan, "klient tak chce" i dopycha excel kolanem.

Prawda w przypadku wyjątkowo