Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niestety ten wpis będzie z serii "pani redaktur! przyniesły, kazały podpisać, my nie czytali, a tera..."
Zakładam własną firmę i wybrałem sobie biuro rachunkowe. Chcieli, aby im wysłał pełen wpis do CEIDG, a oni przygotują upoważnienia + umowę. W umowie zapisy są inne niż to co mówił właściciel, okazało się że większość pozytywnych komentarzy na google są z fejk kontów i w tych upoważnieniach znalazłem 4 byki, w danych osobowych. Nie podpiszę z nimi umowy, ale problem jest z tym wnioskiem z CEIDG, bo tam na tacy są takie dane jak: numer dowodu osobistego i jego ważność, imiona rodziców, itp.

Przechodząc do meritum: czy mam się czego obawiać? Czy mogę jakoś zgłosić/wymusić aby te wrażliwe dane zostały usunięte?

#prawo #biurorachunkowe #jdg #rodo #dane

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #603a3cbba6e343000ac02736
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 4
LubieżnaWybranka: @OP: Jakbyś podpisał umowę to byś się nie bał? Mimo wszystko to pewnie zajmują się prowadzeniem biura rachunkowego a nie sprzedażą danych osobowych klientów lub braniem pożyczek na ich dane. Jak udzieliłeś jakiekolwiek zgody na przetwarzanie danych osobowych to je wycofaj. Jak nie to skoro nie będziecie współpracować to nie będą mieli podstawy do przetwarzania danych.

Zaakceptował: LeVentLeCri