Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak ciągle słyszę o tragicznej sytuacji na rynku juniorów ale stan wiedzy i podejście kandydatów to dramat. Ostatnio otworzyliśmy 2 pozycje na Junior Consultanta I po przesiewie zrobionym przez codility i HR ja prowadziłem rozmowy przez skype. Jestem w tej firmie tech leadem. Żaden z kandydatów nie potrafił zaimplementować quick sorta, żaden nie wiedział co to jest pamięć wirtualna, żadnej nie potrafił mi powiedzieć jak działa garbage collector oprócz tego że no... czyści pamięć. Jedyne co potrafiuli to napisać jakiegoś fora albo ifa. Oczywiście jak się pytałem jakie własne projekty zrobili to tylko jakieś gówno-aplikacje na zaliczenia na studia których nawet na githuba nie wstawili bo pewnie nie wiedzą co to. A najlepsze jak przyszło nam rozmawiać o finansach. Dwóch chciało 4-5k netto a trzeci 7k netto na start xD Gdzie ja zarabiam jako tech lead 11k w tej firmie a wcześniej robiłem tam 4 lata jako senior. To może jednak sutuacja nie jest tak tragiczna tylko chcecie kosmiczne pieniądze a nic nie umiecie?

#programista15k ♯programowanie #pracbaza #pracait ♯bekazpodludzi #rekrutacja ♯csharp ♯dotnet

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe1fe2a4fbb67000ac1ef65
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 42
@AnonimoweMirkoWyznania: Jestem absolutnie przekonany, że bardzo dużo kumatych programistów nie byłoby w stanie przejść przez Codility a także wypadłoby negatywnie na takich głupotach jak QuickSort czy jak tam działa GC. To nie są pytania mające na celu sprawdzenie kandydatów. To są pytania mające na celu jedynie uwalenie każdego, nawet kumatego i dobrze rokującego kandydata. O stresie na rozmowie kwalifikacyjnej i wpływie jaki to może mieć na wynik to nawet nie ma
@AnonimoweMirkoWyznania: to się w #!$%@? dajesz synek robić. Ja z półrocznym stażem w IT, moja pierwsza praca w branży i 5 k netto na UoP. Nie mam studiów kierunkowych. Pracuję w małej firmie i żaden programista z więcej niż 2 letnim stażem nie kiwnąłby tu palcem za mniej niż 10k. Śmiech mnie ogarnia na te rekrutacje w IT i #!$%@? w necie na juniorów. Najlepiej wymagać 2 języki programowania, 15 technologii,
@ciachostko: No to jest całkiem prawdopodobne. Już nie mówię o jednym jakimś algorytmie odśmiecania, bo na takiej rozmowie równie dobrze może paść pytanie omówić kilka algorytmów odśmiecania. Pamiętaj że na rozmowie często ktoś taki komu zależy na pracy będzie w stresie i tu się może wyłożyć, nawet znając algorytm może zapomnieć i nic nie powie. Ja np. miałem kiedyś pytanie o zasady SOLID, z 5-ciu wymieniłem tylko SRP, resztę jakoś w