Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirunie

Jestem świeżo po zakupie 5 auta w życiu (używanego oczywiście) :D
Teraz było najciężej bo ze względu na powiększenie rodziny miałem sprecyzowane potrzeby, do tej pory zaś kierowałem się okazją.

Dla wszystkich korzystających z portali na literkę "O" mam teraz na świeżo jedną radę:

- jeśli w ogłoszeniu zdjęć jest 20+ ale wykadrowanych na reflektor, deskę rozdzielczą czy inne detale - to nawet k...wa nie dzwońcie. Szkoda czasu.

a nawet drugą:

- jeśli opis jest na kartkę A5, to nie czytamy wypocin handlarza. Interesujące są tylko oferty 3 zdaniowe lub na pełną kartę A4.

Dla wszystkich normików próbujących sprzedać autko na portalu na "O" mam jedną dobrą radę:

- VIN
- 6 zdjęć (przód, tył, bok, bok, wnętrze przód, wnętrze tył) finito

I jeszcze raz:
***** handlarzy


Ostatnia rada dla uczulonych na handlarzy

Jedziesz do takiego 80km bo wszystko teoretycznie cacy, a na miejscu widzisz, że na podwórku stoi 5 aut i już wiesz, że tylko straciłeś czas i paliwo. Jeżeli chcesz uratować własne pół godziny, to nawet tam nie wchodź.

A teraz już ostatnia, ostatnia:
Jeżeli szprzedającym auto jest mechanik / dłubacz garażowy. (u mechanik na posesji może stać kilka aut, więc morze przypominać handlarza)
60% szans że będzie dobrze, 40% szans że będzie worek gruzu. Warto zaryzykować.

#januszemotoryzacji #uzywane #auto #samochody #otomoto #januszebiznesu #nosacz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd36e0883098c000a21ac99
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki i Mirunie

Jestem świeżo po...
źródło: comment_1607773933loVHVPSMPNHDfyKHUCWE4s.jpg
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Najlepiej nie kupować samochodu nigdy, nie masz problemów z handlarzami. A tak całkiem na poważnie, dlaczego boją się kupować od handlarzy a nie boją się kupować od osoby prywatnej która może zataić poważne usterki i co, udowodnisz mu, że wiedział? Każdy kupuję samochód jaki mu pasuję i od kogo mu pasuję, no chyba, że kupujesz samochód o wartości rynkowej 30 tysięcy za 10 tysięcy a potem płaczesz "Oj jak te
OstryDaniel: @death070: dowód anegdotyczny, z życia. Ma się kolegę mechanika, słucha się pilnie, co opowiada o swoim światku. Delikatna większość (stąd 60%) swoje jeździdełka jakie by nie były dopieszcza i z żalem sprzedaje. Delikatna mniejszość traci serducho do auta, zaniedbuje i sprzedaje, mając na oku nową miłość.

@wiktor98: oczywiście, że stereotypy. Stereotypy i pozory bardzo pomagają w życiu. Jak widzisz metalowe ustrojstwo z którego strzela łuk elektryczny, to odsuwasz