Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirki, piszę z anonima, bo stalkujo.
Czy uważacie, że studia podylomowe z finansów i rachunkowości po studiach administracji mają sens? Umiem angielski, chcę zaczepić się gdzieś w korpo finansowym ale moje studia + doświadczenie w pracy w kancelariach mam wrażenie, że to blokuje już na samym starcie mimo, że mam trochę wiedzy przyswojonej samemu. Jest sens? Ktoś tak robił?
#studia #kiciochpyta #podyplomowe #praca #korpo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6f619df49ad326e7b1b5e8
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Hej mirki, piszę z anonima, bo stal...
źródło: comment_1601140868gloOoY74pImHnONOrSekR2.jpg
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: "mam wrażenie, że to blokuje" to znaczy, że rozesłałeś CV i nie miałeś odzewu czy gdybasz sobie? Bo jeśli to drugie to moim zdaniem warto spróbować się najpierw dostać gdzieś zanim zaczniesz studia. Poza tym w zależności od tego co w tych finansach może większy sens ma CIMA/ACCA/CFA
NiebotycznyWojciech: Powiem Ci jak u mnie było.

Znalazłem prace w korpo w dobie koronawirusa, mając 26 lat, zero studiów, doświadczenie nic nie wnoszące, angielski C1, excel i wykute jakieś formułki z rachunkowości i finansów z youtube i udemy.

Co prawda gównokasa bo 3300 netto, ale jak ktoś kiedyś powiedział „byle sie zaczepić”, a potem poleci ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Próbuj, inaczej sie nie przekonasz.

Zaakceptował: kwasnydeszcz
Niebotyczny: Do OP zależy przecież na jakie stanowisko celujesz w wszelką księgowość przyda Ci się znajomość podstaw rachunkowości (bilans, rzsis, sprawozdanie, amortyzacja, konta bilansowe), oczywiście opanowany excel (mi sie przydaje vlookup, sumif, countif i czasem indexmatch)

Zaakceptował: marcel_pijak
ChytraDziewczyna: Do NiebotycznyWojciech: , z ciekawości - jakie miasto? Bo mam podobną sytuację i chcę zacząć karierę w rachunkowości/finansach ale max. na entry level w korpo to jakieś 3k netto a standard 2600-2700. Czyżby to byla Warszawa?

Do OPa: Też myślę o podyplomówce z finansów, ale chyba popracuję trochę żeby zobaczyć jak to wygląda od środka i dopiero wtedy podejmę decyzje, może nawet ACCA. Swoją drogą, nie myślałeś o zaczęciu drugiego