Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jakie są najlepsze sposoby na zapobieganie powstawaniu zmarszczek dla osób w wieku 26 lat? Jakie produkty warto stosować?
#mirabelkopomusz #pytaniedoeksperta #rozowepaski #uroda #kosmetyki #wyglad #pielegnacja #skora #cera

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6f4722f49ad326e7b1b5ab
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania: beheheh, jak anonimowe wyznania to na bank niebieski pyta xD
Ja bym powiedziała prędzej, że dobrze dobrana pielęgnacja. Dobre oczyszczanie plus dobre nawilżenie, oczywiście filtr to podstawa kiedy się siedzi dużo na dworze, ale filtry to taki element pielęgnacji gdzie trzeba się polubić i znaleźć coś dla siebie. Przy takim specyfiku od razu trzeba miec bardziej dokładne oczyszczanie twarzy najlepiej dwuetapowe.
No i same kremiki i inne specyfiki to nie
@catxdealer: Jak nie stosowałaś jeszcze retinoidów to ja mogę polecić Avene z retinaldehydem. Czyli triacneal albo a-oxitive. To jest teoretycznie ta łatwiej przyswajalna przez skórę forma i mniej podrażnia, i przynajmniej u mnie się dobrze sprawdza (używam triacneal na razie). Tylko wprowadzaj powoli do pielęgnacji, bo najpierw trzeba zbudować trochę tolerkę skórze. I do tego oczywiście koniecznie krem z spf.
@catxdealer: The Ordinary jest spoko, bo jest tanie. Z jakością formuł gorzej. Chyba bardziej niż sam retinol od nich bym polecała Granactive Retinoid 2% - niby większe stężenie, ale mniejsze podrażnienia. Aczkolwiek żadnego z tych serów nie próbowałam, więc nic nie gwarantuję ;)
@LetticeDeVries: możesz coś więcej napisać o retinolu? Kiedy go stosować , w domyśle na noc? Z tego co pamiętam, to musi być dodatkowo krem z spf i jakiś dobry krem nawilżający?
Ja obecnie stosuję serum z wit C i niacynamid, ale chciałabym spróbować z retinolem.
Co do samych zmarszczek to stosuję jeszcze taśmy no i masaż.
@Lexiie: tak, większość kwasów najlepiej używać na noc (z wyjątkiem np. witaminy C, bo nie działa fotouczulająco). A spf to w sumie podstawa pielęgnacji, najbardziej postarzająco na skórę działa promieniowanie UV, więc krem z filtrem 50 zawsze warto wprowadzić :) Krem nawilżający też oczywiście, no i to stopniowe wprowadzanie, czyli nie od razu co wieczór, tylko np. zacząć dwa razy w tygodniu.