Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jak się ma sprawa ze sprzedażą w Polsce produktów które ominęły odprawę celną przy sprowadzeniu z Chin?
Kupuję w Chinach, konkretnie na Aliexpress materiały które wykorzystuję przy prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Później te materiały odpowiednio obrabiam i wykonuję z nich finalny produkt. 100% paczek z Aliexpress póki co ominęło nałożenie na nią cła/podatku, być może dlatego, że zamawiam po 2-3 sztuki produktu każda warta 100-150zł i tak co kilka dni, nigdy więcej w jednej paczce. Czy jeśli będę sprzedawał taki importowany towar który ominął nałożenie podatków to czy coś mi grozi od strony prawnej? A jeśli coś mi grozi to czy mogę samodzielnie zgłosić się do opodatkowania? Próbowałem znaleźć odpowiedź w necie ale jedyne co znalazłem w necie to artykuły które zakładają, że sprowadzam całe kontenery które są nie do obejścia i już w porcie są oclone a nie małe paczuszki do paczkomatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f5d0ffa8679b6c666e7bce2
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Ominięcie odprawy celnej ma się nijak, bo masz obowiązek odprowadzić vat do odpowiedniego urzędu. Cła często nie ma. Popełniasz wykroczenie/przestępstwo skarbowe, bo uchylasz się od zapłaty podatku. Możesz "zgłosić się do opodatkowania". Piszesz wtedy do właściwego urzędu skarbowego, że bardzo Ci przykro, że jesteś złoczyńcą i żałujesz, tyle i tyle sprowadziłeś i w związku z tym sam odprowadziłeś x podatku + dajesz potwierdzenie przelewu. Jak tak zrobisz, to Cię nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: @InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: Coś słabo koledzy szukacie, bo Google wypluwa mnóstwo opracowań:

https://www.google.com/search?q=sprzeda%C5%BC%20towar%C3%B3w%20z%20aliexpress&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-m

W skrócie: Zwolnienia celne nie są przewidziane dla osób/podmiotów prowadzących działalność gospodarczą, więc nawet najmniejszą paczkę trzeba wtedy oclić i opodatkować.