Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niektórzy piszą tutaj, że mają problem ze sprzątaniem mieszkania i ogarnianiem domowych spraw. Są nawet tacy, którym się rozwalają związki przez te obowiązki. Piszą, że są zmęczeni, zapracowani a prawda jest taka, że są leniami albo nie mają wypracowanych prostych nawyków. To nie jest tak, że sprzątanie zajmuje dwie godziny dziennie i jest ultra wyczerpujące. Uważam, że 15 min dziennie to już mega dużo. Przypuszczam, że w wielu przypadkach Wasze partnerki ucieszyłyby się z 5ciu minut ;p Tak naprawdę efektywne sprzątanie polega na utrzymywaniu porządku a nie czekaniu, jak wszystko się zasyfi żeby później szorować przez cały dzień.
Jak robię to ja (może ktoś się zainspiruje)
- od razu układam i chowam ubrania do szafy albo wkładam do kosza na pranie. Przez to zawsze w szafie jest czysto, nie mam gałgana wyciśniętych ubrań
- jak gotuję od razu sprzątam, chowam produkty do półki, ścieram blaty, myję na bieżąco naczynia. Po skończonym gotowaniu czekają tylko dania w garnkach a nie stos pustych opakowań i zachlapany blat
- jak widzę śmieci od razu je podnoszę i wkładam do kosza, mam też pod ręką wilgotną sciereczkę, żeby zetrzeć brudna plame na meblach jak takową zauważę.
- odkurzam codziennie, więc zajmuje mi to 2 minuty a nie walkę z zapylonym dywanem przez pół godziny z trzykrotną wymianą worka
- jak czekam na wodę na herbatę to przy okazji wstawię naczynia do zmywarki albo pochowam czyste do szafek
- jak myję wieczorem zęby to ogarnę zlew albo wannę czy kibel. Jak zmywa się regularnie to nie trzeba walczyć z zalegającym kamieniem. Zajmuje to chwilę
- przed spaniem poukładam rzeczy na miejsce, umyję stół.
- śmieci rzecz jasna zabieram wychodząc do sklepu czy gdziekolwiek
Myślę, że ogarniając proste nawyki można mieć czysto nie czując się przy tym przepracowanym i wymęczonym.
#sprzatanie #zwiazki #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f5633a78679b6c666e7b0cb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 51
"- odkurzam codziennie, więc zajmuje mi to 2 minuty a nie walkę z zapylonym dywanem przez pół godziny z trzykrotną wymianą worka"
- tutaj spokojnie można sobie ułatwić życie kupując odkurzać "Yntelygentny" :)

Z resztą się zgadzam, a dodam jeszcze, że sam "dizajn" mieszkania, minimalizm, dobre ułożenie i schowanie części rzeczy też znacznie ułatwia utrzymanie porządku.
@AnonimoweMirkoWyznania: od siebie dodam, że warto zaczynać od małych rzeczy - odłożenie czegoś na swoje miejsce, uporządkowanie stołu, blatu. Człowiek widzi efekty od razu i się nakreca na dalsze sprzątnie. Największy problem to zabrać się za samo sprzątnie, jak już się ruszy to potem jakoś idzie