Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tydzień temu, oświadczyłem się swojej dziewczynie.
Pierścionek zaręczynowy, wykonałem osobiście. Cały proces kosztował mnie kilka tysięcy złotych, pół roku nauki oraz pracy i ogromny dług wdzięczności u znajomego jubilera, który mnie przyuczył, nadzorował pracę i udostępnił wszelkie niezbędne narzędzia. Rzuciłem się na głęboką wodę, jednak specyfika mojego zawodu, doświadczenie znajomego i wysoki standard zaplecza technicznego, umożliwiły stworzenie pierścionka, z którego - mimo wrodzonej skromności - naprawdę byłem dumny.
Oświadczyny przebiegły tak jak sobie wymarzyłem, byłem najszczęśliwszym facetem na świecie. Jednak po kilku dniach, gdy emocje opadły, narzeczona zaczęła, przynajmniej w moim odczuciu, dyskredytować dowód mojej miłości i zaangażowania. Chyba momentem, który najbardziej mnie zabolał, było porównywanie pierścionka z pierścionkiem zaręczynowym swojej znajomej - złoty pierścionek z dużym brylantem kupiony u jubilera, imponował jej bardziej, aniżeli ten wykonany przeze mnie z topazu, szafiru, rubinu, tanzanitu i białego złota (acz mieszczący się w granicach dobrego smaku, bez nadmiernej pretensjonalności), stwierdziła nawet, że "wolałaby dostać taki pierścionek". Zabolało, poczułem jakby mój trud, zaangażowanie i pół roku pracy, nie znaczyły nic. Nawet nie macie pojęcia jakie uczucia towarzyszyły mi podczas pracy, jaki to miało dla mnie wymiar, jakbym tworzył "coś" z własnego serca.

Strasznie mnie to wszystko zmieszało, że aż straciłem rachubę i nie potrafiłbym wskazać ile to jest dwa plus dwa. Nie wiem jak to potraktować, bo narzeczona nigdy nie była typem materialistki (a wręcz przeciwnie) i zawsze doceniała moje zaangażowanie. Może takie stwierdzenia to efekt ekscytacji, a ja biorę to zbytnio do siebie. traktując to dzieło jako swoiste opus magnum?

#zwiazki #zareczyny #rozowepaski

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f22e039c320eaecdaada732
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 99