Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem programistą (senior developer xD) i ciągle mam wrażenie że jestem ruchany na hajs. Obecnie mam 29 lat i zarabiam w nowej firmie na B2B 120zł/h + VAT, bez płatnych urlopów, miesięcznie wychodzi około 15k pln na czysto. Mieszkam we wrocławiu i pracuję dla korpo, mam około 5 lat doświadczenia. Skończyłem PWR i ciągle rozwijam się po godzinach. Technologia to .NET.

Z tego co opowiadają znajomi to jest to kiepski hajs. Słyszałem o stawkach typu 25k-30k na czysto po opłaceniu podatków i innych danin ale nie wiem ile jest w tym prawdy. W obecnej firmie jestem zatrudniony przez pośrednika kontraktornię i mam wrażenie że oni biorą od klienta 200zł/h mojej pracy a mi wypłacają ochłapy. Macie jakiś pomysł jak z nimi negocjować żeby nie zajebywali mi aż 80zł/h z mojej wypłaty?

Aha, to nie jest zarzutka. Wiem że takie pieniądze są nieosiągalne dla większości polaków ale i tak mam ból dupy że zarabiam za mało w porównaniu z innymi programistami.

#programista15k #przegryw #zalesie #programowanie #pracait #b2b #wlasnafirma #dotnet #csharp #pracbaza #zarobki #wroclaw

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1361b43c58bc359f78f531
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[================........................] 40% (95zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 29