Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy US może pytać o prywatne wydatki? Bo właśnie zadali mi takie pytanie, mam podać na co prywatna moja kasa szła. Czyli wszystkie opłaty za mieszkanie (czynsz prąd woda śmieci itd.) jedzenie, alkohol, zdrowotne, rekreacja, środki czystości, utrzymanie samochodu prywatnego. Jest tego dużo. Myślałem że jak zarobię X kasy i zapłacę z tego podatek to mogę płacić za co chcę. Mam tylko stary samochód i i trochę rzeczy w wynajętym mieszkaniu :(
Rozumiem jakby pytali czy coś z firmy brałem prywatnie, ale tam nie ma nic takiego, na wszystko jest papier i bez problemu mogę wyjaśnić. Tylko jak wyjaśnić gdy pytają o osobiste rzeczy, skąd mam wiedzieć ile wydałem na jedzenie? Rzadko płacę kartą, paragonów nie zbierałem no bo po co?
#podatki #urzadskarbowy #prawo #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5efbab5215d9fcf7250f0078
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz pytać mogą. Pytanie czego dotyczy postępowanie?
Jeżeli zarabiałeś 2 000,00 złotych i kupiłeś coś za 100 000,00 złotych, a tłumaczysz się że kasę miałeś bo miesięcznie wydawałeś na jedynie 500 złotych, a resztę odkładałeś - to wtedy pytanie jest w miarę uzasadnione.
OP: @eaxene Postępowanie dotyczy mojej firmy, mają mnóstwo pytań ale na każde jestem przygotowany. Środki trwałe, koszty, faktury, paragony itd. to że kwestionują jakieś zakupy to rozumiem, ale zakupy związane z firmą (np. jakaś fv na 50zł mam wytłumaczyć po co to było kupione)
Nie wiem czemu czepiają się mojego prywatnego życia, wiem że jakbym kupił np. dom za 500k to by chcieli wiedzieć skąd kasa jest. Tyle że ja nic
@AnonimoweMirkoWyznania:
Cóż mam powiedzieć, możemy pomarudzić, ale nie daj boże jeszcze szanowny pan urzędnik się obrazi i będzie ci robił problemy. Jasne, jeżeli postępowanie prowadzone jest również w kierunku zupełnie nieistotnym dla sprawy to możesz się czepiać, ale w praktyce za dużo nie ugrasz.