Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szok i niedowierzanie chciałoby się rzec :) Odnośnie materiału TVN o giełdzie BitBay. #bitbay #bitcoin #kryptowaluty #crypto #tvn #afera

https://www.wykop.pl/link/5574737/kto-stoi-za-najwieksza-polska-gielda-kryptowalut-reportaz-superwizjera-o-bitbay/

W branży mówiło się o tym od dawna. Cała ta ucieczka za granicę nie była wcale podyktowana brakiem przychylności (polskiego rządu) do kryptowalut, tylko kompletnie czymś innym. To nie przypadek, że sprawa wychodzi na jaw dopiero po tylu latach. Podejrzewam, że ktoś przestał użyczać swojego parasola ochronnego nad tym biznesem, bo nie ma szans, żeby służby nie wiedziały o tym wcześniej. Po pierwsze: współpraca BB ze służbami była na porządku dziennym. Po drugie: BB zatrudnia (lub zatrudniał) osoby z przeszłością w ABW. Ciekaw jestem czy zostanie poruszony w materiale TVN temat sklepów z dopalaczami. Nie mam pojęcia co będzie w oświadczeniu BB o 21, ale podejrzewam stek kłamstw i manipulacji. Jeżeli pan S. chce być wiarygodny to niech odpowie na pytanie kto wyłożył pieniądze na ich biznes i czy wiedział skąd one pochodzą.

Reasumując, jeśli TVN dotarł chociaż do połowy informacji o genezie powstania BB i całej sprawy to giełda tego nie przetrwa, dlatego radzę ewakuować.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef767fc15d9fcf7250ef94a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak się chce prowadzić giełdę w Polsce (a nie kantor) to trzeba być krajową instytucją płatniczą, a wymagania są prawie takie jak żeby bank założyć, więc nie bardzo mieli wybór. Przykładem KIP jest PayU, wszystkich takich instytucji w Polsce jest kilkadziesiąt, widocznie BitBay jest za mały, aby im się to opłacało.

Możliwe, że faktycznie mają coś za uszami, bo np. promowali piramidy finansowe, czepiam się tylko tego przeniesienia się za