Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie do innych #programista15k #programista20k. Tez Wam sie wydaje, ze wcale nie zarabiacie tak "duzo", tj. niby jesteśmy w tej topce kilkunastu % spoleczenstwa, gdzie nad nami są już tylko naprawdę bogaci ludzie a pod nami cała masa ale jednak tego tak nie widać? Na ulicy Oskarki chodzą w droższych ciuchach niż my, co drugi samochód na ulicy to jakaś nówka, na którą nas nie byłoby stać, w naszych pracach jest kilkuset takich jak my a takich firm są przecież setki więc wcale tak "wyjątkowi" nie jesteśmy. Ludzie jeżdżą za granicę kilka razy w roku i to nie na jakieś last minute w promocji a tripy, które sami organizują i za które bulą srogi hajs. Ja się zastanawiam czasami gdzie są faktycznie ci wszyscy biedni ludzie w tym kraju bo ostatnio mam wrażenie, że to ja się do nich zaliczam. Po opłaceniu rachunków (mieszkanie, leasing, ZUS, podatki, opłaty) zostaje mi raptem z 5k na koncie na przeżycie miesiąca. I co ja mam niby z tym więcej zrobić? Jeść coś muszę. Czuję się biedakiem #zarobki #pracbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eefc69fb679bead157f647f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Wesprzyj projekt

[==================================......] 86% (202zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
  • 10
1. Jak człowiek jest bogaty to nie raczej nie obnosi się bogactwem. Ja znam kilku „oskarkow”, większość dóbr na kredyt.
2. Naucz się zarządzać swoimi pieniędzmi, skoro opłaty i leasing zżera Ci większość pensji to popełniasz jakiś błąd.

Co do pytania, nie uważam, ze zarabiam mało. Jak zaczniesz zarządzać swoim pieniędzmi i znajdziesz miejsca, gdzie kasa Ci ucieka to okazuje się, ze 15k plus VAT to kupa kasy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Powiem Ci mireczku, że nie tylko Ty masz takie rozkminy.
Mam rodzinę na utrzymaniu, kredyt hipoteczny i w sumie powinno być kokodżambo a jest jak piszesz.
doszedłem do wniosku, że gdybym dostał takie mieszkanie po babci/dziadku i jeszcze rodzice i teściowie by się zrzucili żebym bez hipoteki i kredytów na remonty był to wtedy bym miał jakieś 500k na inwestycje ze sporą szansą na pierwszy 1mln przed 40r życia a
@AnonimoweMirkoWyznania: tak właśnie jest. Jeden znajomy wskakując na wyższą pensje odrazu wziął mustanga w leasing, gdzie rata to na pewno ponad 30% pensji, potem stracił robotę na rzecz gorszej i już miał rate ponad 50% pensji. Inny też masz obraz jeśli Ty od 19 lat sie utrzymywałeś sam i od rodziców dostałeś nic a ktoś inny ma mieszkanie po dziadkach i stare(5 letnie) auto po rodzicach a do 25 lat dostawał