Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, ale się zagotowałem

Tl;dr czy zostane objęty kwarantanną?

Mieszkam z 50 letnią Ukrainką, ukrainka i dziś powiedziała, że jej córka przyjeżdża w czerwcu (początkiem) do nas, bo mamy wolny pokój i żeby razem pracowały.

Czy z racji tego, że ta jej córka przekroczy granice Polsko-Ukraińską będzie objęta kwarantanną?
1. Gdzie odbędzie tą kwarantannę (ma nadzieję, że przy granicy w namiocie)?
2. Czy będę objęty kwarantanną skoro mieszkam z jej matką, a ona tu przyjedzie "od tak"

Mirki prosze powiedzcie, że nie będę objęty i młoda ukrainka co najwyzej będzie kwarantanne odbywać w jakimś namiocie przy granicy.

Co zrobić? Może zadzwonić do właścicieli mieszkania żeby Ukrainkę wystopowała z sprowadzeniem córki>?

#pytanie #ukraincy #emigracja #koronawirus #pytanie #ukraina #polska #pandemia #wirus

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ece250fb940832ef250eb33
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: a ty chciałbyś siedzieć 2tyg w namiocie? Ukrainka może podać, jako miejsce na kwarantanne to miejsce, gdzie ty jesteś, albo podać że nie ma gdzie odbyć kwarantanny i wtedy odbędzie ją w jakimś hotelu/ośrodku, z tym że wtedy będzie musiała zapłacić za pobyt.
@AnonimoweMirkoWyznania: Będzie kwarantanna dla niej. Ustępstwo jest tylko dla osób z UE albo EOG.

Może zadzwonić do właścicieli mieszkania żeby Ukrainkę wystopowała z sprowadzeniem córki?

Jest to jakiś pomysł. Teoretycznie tylko właściciel ma moc do tego żeby odmówić udostępnienia lokalu dla tej młodej
OP: @stassma: Bo mało asertywny jestem i raczej jej w twarz nie powiem, że "słuchaj, ale ja nie chce tu siedzieć na kwarantannie 14 dni"

Więc wole ja podyebać do właścicielki, ale i tak się skapnie ta stara Ukrainka, że to ja, bo właścicielka mieszka 400km dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua