Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co może być przyczyną beznadziejnego metabolizmu i niemożności schudnięcia pomimo mocno restrykcyjnej diety? Mam 25 lat. Obecnie zliczam wszystko używając MyFitnessPal i nie przypuszczam 1630 kcal dziennie, a i tak nie chudnę. Czasem są dni kiedy po czymś takim jestem cięższy. Od 2 tygodni stoję w miejscu w okolicach 103kg i nie mogę zejść niżej.

Leczę się na tarczycę (Euthyrox N75), wyniki mam niby w normie więc oczekiwałbym że wagę bym utrzymywał przy ok. 3000 kcal (jak mi wszystkie kalkulatory wyliczają, włącznie z tym w mojej wadze), no ale nie przy nieco ponad połowie tego. Na siłownię nie chodzę bo zamknięte i nie mam w okolicy.

Co może być nie tak? Zrobić jeszcze jakieś badania? Czy mam jeszcze bardziej zmniejszyć dzienną dawkę kalorii? Czy może pójść w pełen hardkor w postaci 1630kcal+#keto+IF?

#dieta #mirkokoksy #zdrowie #odchudzanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eca449049252042ed398230
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
Nie liczą się kalorie tylko jak często podbijasz insulinę. Zamień węglowodany na białko lub lepiej tłuszcze i jedz jak najrzadziej. Najlepiej zacznij od 2 posiłków dziennie i nic między nimi. Polecam książkę Kod Otyłości od Dr Jason Fung
@AnonimoweMirkoWyznania: Bron boze nie zmniejszaj kaloryki, taka kaloryke to ja jadlem gdy chudlem z 80 do 65 a i tak szlo za szybko i kosztem zdrowia oraz utraty miesni, najwazniejsze zeby z kaloriami schodzic stopniowo i zmniejszac je dopiero jak waga stoi, inaczej schudniesz tracac mase miesniowa i ogolnie wyjdzie to srednio, najlepiej uciete kalorie+ aktywnosc typu rowerek czy bieganie i bedzie szlo na pewno. powodzenia
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do lekarza rodzinnego po skierowanie do endokrynologa, może chorujesz na inne choroby, które mają wpływ na metabolizm. Do tego zacznij się ruszać, zacznij od czegoś lekkiego żeby się nie narażać na kontuzję i nie zniechęcić, na początek szybki marsz godzinę dziennie wystarczy. Co do diety podstawą jest deficyt kaloryczny, czy osiągniesz go za pomocą IF, keto, czy po prostu jedząc mniej nie ma znaczenia.
OP: @MonitorEkranowy:
@glassmice:
Nom, siedzę przy biurku. Praca biurowa która przez koronę jest z domu. Codziennie wychodzę na spacer min. 40 minut z którego wracam wchodząc po schodach. 3 razy w tygodniu ćwiczę siłowo na tyle na ile domowe warunki mi pozwalają. Nie notuję ćwiczeń w MFP bo wtedy mi zwiększa limit kalorii.

@MajorMeme: To może być to. Piję napoje ze słodzikami (w tym witaminy musujące). Wszystko bez
@AnonimoweMirkoWyznania: Tez lecze sie na tarczyce, tez euthyrox, wyniki w normie, i wzrost wagi powoduja cukry proste. np. troche czekolady na podwieczorek, mimo ze miesci sie w biansie kalorycznym. Sprobuj przez tydzien czy dwa nie jesc nic z bialej maki, ziemniakow, nic dosladzanego typu jogurt smakowy, i spojrz na etykiety, bo czasem nawet platki owsiane w musli dosladzaja cukrem.