Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, mam problem i nie za bardzo wiem jak się za to zabrać.
W #pracbaza mamy co roku podsumowanie pracy z poprzedniego roku, na bazie którego wyliczane się podwyżki, premie itp. Cały zeszły rok miałem srogi zapieprz, spory projekt, mały zespół. Nie raz zdarzało się, że siedzieliśmy wieczorami żeby coś dokręcić, czy wprowadzanie poprawek w weekendy, żeby w poniedziałek nie obudzić się z ręką w nocniku. Ogólnie przez cały rok nikt nie narzekał na naszą pracę, czy to team leader, czy menago z góry. Pod koniec roku przekazaliśmy projekt do innego zespółu, przeprowadziliśmy szkolenia itp żeby mogli się wdrożyć. Nie będę ukrywał, że spodziewałem się fajnej podwyżki, czy chociaż premii, biorąc pod uwagę jak dużo pracy w to włożyliśmy i że doprowadziliśmy ledwo działający projekt do gotowego produktu.

Noni przyszedł czas podsumowania, gdzie dowiedziałem się od leadera, że "za mało, za wolno i w ogóle #!$%@?". Zero konkretów, typowo menagerski bełkot. Podwyżki ani premii oczywiście nie ma. Zdziwiło mnie to, tym bardziej że przez cały rok nikt nie powiedział złego słowa na moją pracę. Wydaje mi się logiczne, że jeśli leader nie jest zadowolony z mojej pracy, to bierze mnie na rozmowę, mówi co mu nie pasuje i jakoś staramy się to poprawić, a nie że przez cały rok wydaje mi się, że wszystko jest ok, a potem wychodzi...

Rozmowa z leaderem na ten temat nic nie wniosła, dalej #!$%@?, że za mało. Zastanawiam się co dalej z tym zrobić. Zgłosić to do HR czy gdzieś wyżej? Nie ukrywam, że czuję się niesprawiedliwe potraktowany.

#pracait #programista15k #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ec7b25449252042ed397ec5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 15
OP: @mus_tang: właśnie nie do końca. Fakt, to korpo, ale pracuję tam już 4 lata z hakiem, i co roku premia + podwyżka, pomimo tego, że nie były olbrzymie, to były współmierne do wkładu pracy. W zeszłym roku przeszedłem do nowego zespołu, co wiązało się z nowym leaderem i właśnie się odwaliło...

@skydancer: @ProResHq: Nie wiem właśnie. Ten system "oceny" pracy działa w całej firmie (międzynarodowe korpo) i
OP: @cwlmod: rozmawiałem z nim na ten temat wiele razy, na co dostawałem w odpowiedzi menagerski bełkot i nic konkretnego, jakbym gadał ze ścianą. Stąd pomysł, żeby odwołać się od tego gdzieś "wyżej"

@mus_tang: zapomniałem też dodać, że przeszedłem do jego teamu na jego wyraźną prośbę. Wydaje mi się bezsensowne, zabieganie o pracownika kiedy nie jest się zadowolonym z jego rezultatów

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: no to jeżeli czujesz się mocny i masz argumenty, to złóż skargę do HR i poproś o oficjalne uzasadnienie. Ale licz się z tym, że to pewnie będzie Twój ostatni rok w tej firmie. Miałeś ustalone jakieś cele, wyznaczniki twojej efektywności na miniony rok? Jesteś w stanie pokazać, że spełniłeś wszystkie oczekiwania i zrealizowałeś cele? A może jesteś w stanie porozmawiać z przełożonym lidera?

A pracę zmieniaj tylko wtedy, gdy