Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#programista15k #podatki #spoleczenstwo #takaprawda #pytanie #kiciochpyta #przegryw #blackpill

Samotni, bezdzietni programiści 15k to najmocniej dymana przez państwo grupa społeczna w Polsce.

Jako brzydcy, introwertyczni i aspołeczni ludzie trzymający się głównie w męskich towarzystwach mocno tracą przez liberalizację obyczajów. W dawnych czasach, gdy jeszcze panowała monogamia, łatwiej im było sobie znaleźć partnerkę, a obecnie, gdy liczą się tylko wygląd i dynamiczność, mają znacznie trudniej. Państwo liberalne w sferze światopoglądowej jest dla nich niekorzystne

Z drugiej strony samotni i bezdzietni programiści tracą na obecnym ustroju gospodarczym. Muszą płacić wysokie podatki, z których nic nie mają. Dostają jedynie niskiej jakości służbę zdrowia, policję, której głównym celem jest dymanie obywateli, nie dostają 500+ i innych świadczeń społecznych. Kiedyś odebrali edukację, której jakość była bardzo niska i którą zdążyli spłacić w ciągu kilku lat zarabiania dobrych pieniędzy z własnych podatków, a poza tym nie dostają od państwa nic.

Co prawda płacą oni niższe podatki niż najbogatsi, ale w przeciwieństwie do tamtej grupy nie stać ich na pozyskiwanie dodatkowych benefitów poprzez korumpowanie urzędników, co jest częstym zjawiskiem w takim kraju jak Polska w porównaniu do zachodu, a także mają ograniczone możliwości optymalizacji podatkowej.

Co gorsza, w związku z trudną sytuacją budżetu zapewne wrócą plany na testy przedsiębiorców, likwidację liniówki i inne złodziejstwa.

Nie chce mi się już bulić na madki od 500+. Jak tylko sytuacja po koronawirusie wróci do normy, biorę nowego Forda Mustanga w leasing i wrzucam go oczywiście w koszty firmy. Do tego będę skrupulatnie zbierał wszystkie faktury za materiały szkoleniowe i konferencje branżowe, by również leciały w koszty. Do tej pory w koszty wrzucałem tylko od czasu do czasu kupowany sprzęt IT i stare auto, co generowało niewielkie koszty.

Macie jeszcze jakieś pomysły, jak mógłbym obniżyć podatek? Chcę zapłacić jak najmniej kasy tym złodziejom.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eb6c69646fe92d49c8d015d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 8
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Myślę, że trzeba po prostu rzucić ten chory kraj. Jeśli jestes programistą to pewnie znasz płynnie angielski, otwiera ci to możliwośc pracy na całym świecie. Przeprowadź się do Czech, podejrzewam ze poziom zycia jest tam podobny za to jest duża bliskość kulturowa a jednoczesnie i naród chyba taki milszy.
  • Odpowiedz