Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
czesc mirki,

pamiętacie akcje #bolt i usuwanie kont? sam to zrobiłem, ale jak się okazuje firma nie przestrzega zasad i po usunięciu konta przetwarza nadal dane. Skad to wiem? A bo nie dawno otrzymałem email o treści:

Cześć,
W czasie kwarantanny najlepszym rozwiązaniem jest pozostanie w domu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu musisz przemieszczać się po mieście, rekomendujemy wybór nowej kategorii przejazdów - Bolt Protect.

Wszystkie samochody w kategorii Bolt Protect wyposażone są w przegrodę ochronną, której celem jest zmniejszenie ryzyka zakażenia koronawirusem drogą kropelkową. Kategoria będzie widoczna tylko dla użytkowników korzystających z płatności przez aplikację. Dodatkowo w celu zwiększenia bezpieczeństwa w samochodach wprowadziliśmy następujące środki ostrożności:

napisałem email z tym, ze przetwarzają dane mimo, ze nie posiadam konta już u nich i wnosiłem o usunięcie ich. Jak widać polityka firmy tej i odpowiedź przypomina #moderacjacontent, bo uwaga ich odpowiedź to:

"Dziękuję za wiadomość. Bardzo proszę o podanie adresu e-mailowego, który był powiązany z Pana kontem kierowcy. Postaram się jak najszybciej zweryfikować sytuację."


ale do meritum. Jeśli też macie takiego emaila, polecam zgłosić bolt do uodo - ja to zrobiłem - im więcej zgłoszeń, tym bardziej będzie to miało odbicie. Bo 1 czy 2 osoby to tyle im robi, a gdy serio było tyle was co usunęli konto w trakcie akcji #dzienkobiet to teraz tym bardziej można przypomnieć im.
#taxi #transport #uodo #rodo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Dodatek wspierany przez: Wesprzyj projekt
  • 5