Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Różowa przedwczoraj chciała kupić kota przez internet. Ładny, wygląda jak rasowy, mamusi (mojej teściowej) na pewno się spodoba. Hodowca (jak się przyjrzałem w jej korespondencję mailową - typowy scamer zza granicy) chciał 650 zł na poczet transportu lotniczego, a potem kolejne 1500 na ubezpieczenie lotnicze i wczoraj kolejny 1000 ze względu na komplikacje w transporcie. Kontakt jedynie mailowy i raz telefon z Wielkiej Brytanii. Przelała w sumie 2550 na spółkę - krzak z Poznania założoną wg KRS na jakiegoś Alvaro z Kolumbii, konto w banku PKO. Przyznała mi się wczoraj późnym wieczorem. Wyszło że dała im dane osobowe wraz ze skanem prawa jazdy. Jak pytałem wcześniej czy wysłała kasę w ciemno, okłamała mnie że nie.

Dane jakie podali do przelewu:
Nazwa konta:..................Hayder alexander Rodas
numer konta:..................PL 3510 2010 1300 0008 0204 307 617
nazwę banku:.................. Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA
banku code:.................. BPKOPLPW

po wpisaniu nazwiska Rodas wyszło w KRS to:

Numer KRS: 0000646577 REGON: 365860582, NIP: 7822659384
adres: ul. SW. MICHAŁA, nr 43, lok. ---, miejsc. POZNAN, kod 61-119, poczta POZNAN, kraj POLSKA
Właściciel: HAYDER ALEXANDER RODAS BALCERO
Informacja o zawarciu umowy spółki:
04.08.2016R., NOTARIUSZ MIKOŁAJ SIENNICKI KANCELARIA NOTARIALNA MIKOŁAJ
SIENNICKI - NOTARIUSZ, UL. WINOGRADY 67, 61-659 POZNAN NR REP. A
9200/2016
21.10.2016R. NOTARIUSZ MIKOŁAJ SIENNICKI, KANCELARIA NOTARIALNA MIKOŁAJ
SIENNICKI-NOTARIUSZ, UL. WINOGRADY 67, 61-659 POZNAN, USUNIETO: § 7
UST.1 PKT 55) UMOWY SPÓŁKI.

Oszust kontaktował się z adresu mailowego gasperulrich@gmail.com, worldwidepetstransportersagency@outlook.com, nr telefonu: 0044-704-574-8233 (Wielka Brytania)

Zaciągnąłem ją dzisiaj na posterunek w celu złożenia zawiadomienia. Policmajster z RiGCZem, skierował na inny posterunek właściwy dla miejsca zamieszkania i z racji #!$%@? kazał zawiadomić mailowo. on także pogratulował jej rozsądku i poinformował że nielegalny handel zwierzętami to przestępstwo, więc na ponad 2,5k za Kota Schrödingera raczej się nie skończy.

Alert BIK zaraz zrobię, żeby chwilówki nikt nie założył bez mojej wiedzy. Potwierdzenie zawiadomienia o przestępstwie potrzebne jako ewentualna podkładka dla komornika. Pytanie jak się mogę jeszcze zabezpieczyć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Piszę z anonimowych bo wstyd pisać ze swojego konta ()

#kiciochpyta #pytanie #prawo #scam #chwilowki #zwierzeta #koty

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: ja #!$%@?, twoja różowa to uber dzban. Jak się kiedyś oświadczysz to bierz ślub tylko z rozdzielnością majątkową bo cie kiedyś w samych skarpetkach zostawi bo kasę #!$%@?.
Różowa niech załozy sobie konto w esądzie. Jak tylko zacznie się coś dziać wobec niej (np firma pożyczkowa pójdzie nasłać komornika) to będzie miała jak zareagować. Uniknie w taki sposób sytuacji w której sąd coś postanowi a papierki pójdą na jakiś adres
OP: Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożone. Po godzinie 11 oszust znowu się odezwał - ze względu na koronawirusa kitku-widmo musi pozostać jeszcze tydzień w kwarantannie. Oczywiście kolejne pieniążki przelej dobry człowieku.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: LeVentLeCri
OP: @PiersiowkaPelnaZiol
@Norepinefryna_
Do wczoraj #!$%@? myślałem że takie zarzutki łapią tylko ludzie w wieku 50+ zupełnie nieobyci w sieci. Pieniądze odrobię, wczasów w tym roku mieć nie będzie. Co innego kłamstwo w żywe oczy. Myślałem że mnie rozniesie. Jeszcze głupi chwaliłem się na mirko kilka razy że mam fajną, odpowiedzialną różową z RiGCZem.

@thewickerman88
@Smartek
@slapdash
Dziękuję za wskazówki. Zaraz będzie zakładać przy mnie konto w e-sądzie

@mitatuyo
@thewickerman88
@
8e86251f7f: @PiersiowkaPelnaZiol
@Norepinefryna_
Do wczoraj #!$%@? myślałem że takie zarzutki łapią tylko ludzie w wieku 50+ zupełnie nieobyci w sieci. Pieniądze odrobię, wczasów w tym roku mieć nie będzie. Co innego kłamstwo w żywe oczy. Myślałem że mnie rozniesie. Jeszcze głupi chwaliłem się na mirko kilka razy że mam fajną, odpowiedzialną różową z RiGCZem.

@thewickerman88
@Smartek
@slapdash
Dziękuję za wskazówki. Zaraz będzie zakładać przy mnie konto w e-sądzie

@mitatuyo
@thewickerman88
@
OP: @PiersiowkaPelnaZiol
@Norepinefryna_
Do wczoraj #!$%@? myślałem że takie zarzutki łapią tylko ludzie w wieku 50+ zupełnie nieobyci w sieci. Pieniądze odrobię, wczasów w tym roku mieć nie będzie. Co innego kłamstwo w żywe oczy. Myślałem że mnie rozniesie. Jeszcze głupi chwaliłem się na mirko kilka razy że mam fajną, odpowiedzialną różową z RiGCZem.

@thewickerman88
@Smartek
@slapdash
Dziękuję za wskazówki. Zaraz będzie zakładać przy mnie konto w e-sądzie

@mitatuyo
@thewickerman88
@
@AnonimoweMirkoWyznania: jakkolwiek banalnie to zabrzmi: bedzie miala nauczke. Forse odrobisz, ale doswiadczenie bedzie bezcenna. Na pocieche: nie ona pierwsza, nie ostatnia. Nie wyzlosliwiaj sie nad nia, chciala dobrze. Pociesz, przytul, bo jej jest fatalnie - nienawisc zawsze jest glupia, a milosc zawsze jest madra.
I nie odpuszczaj sprawy z policją - moze dziada dorwa.
4c524a0449: @alfka
z perspektywy czasu oczywiście, ale chytry dwa razy traci - różowa uznała że ją nie stać wydać 1,5k to straciła prawie 2x tyle + brak kota #logikarozowychpaskow

@slapdash
Nie krzyczałem, nie obrażałem, sama wie że odwaliła ostro. Wprost powiedziałem że pieniądze się odrobi, ale kłamstwa nie będę tolerował i o wakacjach niech w tym roku zapomni, szczególnie że przebimbała na chwilę obecną niemal 2/3 oszczędności z tego miesiąca a