Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam
Mam już 25 lat i chciałbym w końcu zaryzykować i pójść na studia informatyczne. Zdałem sobie sprawę że samemu brak mi narzędzi a zwłaszcza motywacji by coś więcej ruszyć w tym kierunku. I nie piszcie mi argumentów o tym że skoro nie mam do tego serca to nic z tego, jeżdżenie wózkiem widłowym też nie jest moją pasją a i tak to robię.
Pytanie tylko czy w #warszawa sa jakieś fajne zaoczne studia inżynierskie, chciałbym się skupić na programowaniu aby po roku zmienic branże na IT. Ciekaw jestem waszych opinii i jak wy zaczynaliscie?
#programowanie #it

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
  • 30
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@AnonimoweMirkoWyznania: by spróbować coś więcej. Czyli coś już robiłeś w tym kierunku ?
Jeżeli nie to wygoogluj jak zacząć z programowaniem i zobacz czy wgl to ci się spodoba. a co do studiów to one cię nie przygotują, będziesz musiał jednocześnie uczyć się fizyki, analizy matematycznej, elektroniki itd, a do tego programowania na własną rękę. O ile chcesz coś osiągnąć, same studia praktycznie nic nie dają oprócz łatwiejszego znalezienia pierwszej pracy
zaoczne studia inżynierskie


@AnonimoweMirkoWyznania: dlaczego inżynierskie? Zazwyczaj na nich nie masz tylko szeroko pojętej informatyki, ale tez przedmioty dotyczące działalności wydziału. Możesz też zostać licencjatem informatykiem wtedy nie będziesz miał przedmiotów technicznych.
@AnonimoweMirkoWyznania: Brak motywacji, skupić się na programowaniu i po roku zmienić branże na IT - nie ma takiego cudotwórcy na żadnych studiach i żadnym bootcampie, który pomoże Ci osiągnąć tak zdefiniowane cele przy takich parametrach.

Żeby nauczyć się programować na tyle dobrze by mieć szansę na przejście do IT musisz poświęcić minimum 1000h samodzielnej pracy, w trakcie której kodzisz, szukasz informacji i rozwiązujesz problemy. I tego nie da się obejść.
@AnonimoweMirkoWyznania: zacznij od kursów na np udemy i zobacz czy w ogóle cie to jara
jak nie to nie ma sensu się w to pchać
jak kolega napisał wyżej - na studiach nikt nie nauczy cię programować (wiem to z własnego doświadczenia)
studia inf mogą ci dać co najwyżej papierek, którym będziesz mógł się podetrzeć jeżeli sam nie przysiądziesz do nauki
pamietaj też że są inne dość cenione kierunki na rynku
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Studia IT niczego nie uczą. Obecnie to tylko źródło papieru potrzebnego do awansu.

Jedynie mogą pokazać czego możesz się chcieć uczyć. Wiedza przekazywana w takim programie już na dzień dobry jest przestarzała.

Jak sam dupy nie ruszysz to zmarnujesz tylko rok na te studia. Zrób sobie wyzwanie. Po 1h nauki z kursów w pierwszym tygodniu, 2h w drugim itd I zobacz czy to w ogóle cię kręci. Czy chcesz być
@PiersiowkaPelnaZiol materiały i wykłady są wrzucone do chmury. Cześć przedmiotów zalicza się projektem, więc zaliczenie online. Cześć niestety egzaminami na których trzeba się pojawić. Natomiast nie ma żadnych zajęć na których trzeba bywać fizycznie.
@PiersiowkaPelnaZiol sorry, byłem niedostępny;p generalnie ja tam robię magisterkę, także żadnych progów nie było. Studia robi się całkiem przyjemne, chociaż ja się zbyt wielu nowych rzeczy nie nauczyłem. Wszystko pewnie zależy od podejścia do każdego z przedmiotów. Przedmioty wybieramy dowolnie z puli, trzeba osiągnąć odpowiednią ilość punktów ect żeby zaliczać kolejne semestry.
@PiersiowkaPelnaZiol nie ma żadnych. Zapisujesz się na przedmiot, są ewentualnie 2 terminy konsultacji u prowadzących, nieobowiązkowe ofc. Na koniec albo zdajesz projekt albo przychodzisz napisać egzamin, ewentualnie oba. Studiuje z ludźmi na codzień mieszkanjacymi np. w UK i Holandii.