Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 21 lat, zarabiam samodzielnie około 4-5k netto w miescie ~500k, i prawie nie jestem samodzielnie żyć. Ja #!$%@?, wynajem mieszkania 1,5k, samochód koło 500 na miesiąc spokojnie, jedzenie jakieś 1k, podstawowe środki czystości/chemii to pewnie z 150-200, jakieś opłaty za telefon czy inna elektronikę z rat 0% i już praktycznie nie mam wiele na miesiąc na jakieś przyjemności, nie mówiąc o odkładaniu.

Nie mogę sobie pozwolić na coweekendowe wyjścia na picie czy inne spotkania towarzyskie w restauracjach bo mnie po prostu na to nie stać.
Prawie wegetuje między pracą, sklepem, domem, nawet nie myśle o żadnym kredycie na mieszkanie jakbym miał stracić pracę.

Jeżeli ja mam takie problemy, to ja się pytam jakim cudem ludzie żyją za 2k, JAK #!$%@?? nie mówiąc oczywiście o diecie czokoszokowej.

Zaraz pewnie usłyszę, ze auto niepotrzebne, ze mogę jeść konserwy i nie kupować oldspice tylko korsarza, ale #!$%@? co to ma być wtedy za życie?

Jestem przerażony

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla młodzieży](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 5
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem czy to nie bait, ale:
1) tanio wynajmujesz mieszkanie ;-) Ale jeszcze taniej możesz wynająć pokój.
2) Nie musisz jeździć samochodem.
3) Jedzenie możesz sam przygotowywać.
4) Nie musisz brać urządzeń elektronicznych na raty, i nie musisz też mieć takich drogich.

Masz 21 lat, wiec wiadomo, że na niektóre rzeczy przyjdzie czas, ale teraz nie musisz mieć wszystkiego.
  • Odpowiedz
OkiełznanyAzjata: zawsze mialem podobne do Twojego podejscie do zycia i kiedy zaczynalem pierwsza prace za tyle co Ty to czulem sie tak samo.
Na szczescie tysiac po tysiacu przychodzily podwyzki i przy 11k na reke jestem juz w stanie cos odlozyc.
Nie wiem jak ludzie zyja za mniej

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua

  • Odpowiedz