Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Kurde, jest problem. Odkąd pamiętam mój ojciec był łysy (wcześnie zaczął) i wiedziałem, że pewnie też i mnie taki los czeka ze względu na uwarunkowania genetyczne. Włosy jednak miałem w dzieciństwie dosyć bujne i gęste - a więc jeszcze była nadzieja, że w kogo innego poszedłem w tym zakresie. A nawet jeśli wyłysieję, to przecież nie jest to powód do wstydu, prawda? Normalna męska rzecz, wystarczy ogolić się na zero.

Problem tylko w tym, że ja te syndromy jakby z dnia na dzień zauważyłem już mając 20 lat - i ze względu na wiek mnie to przeraziło, bo to raczej nie jest normalne. Nie jest to może jakoś bardzo widoczne, ale po skróceniu włosów zauważyłem, że są jakby przerzedzone na czubku. "A, pewnie mi się zdaje, bo dotychczas miałem dłuższe i dlatego sprawiały wrażenie gęstych" - no ale nie! Włosy odrastały, były skracane, czas mijał - i przerzedzone ewidentnie. Zakol jeszcze dużych nie ma, ale już widzę mniej więcej po przerzedzeniach jak będą wyglądały i nie jest to optymistyczna wizja + jeszcze łysa plamka z tyłu głowy na "łączeniu" i to taka dosyć spora, ale ją mam już od kilku lat.

Trochę #zalesie, ale przeraża mnie wizja wyglądać jak Kubica na grubo przez trzydziestką. A z tego co wiem łysienie może postępować naprawdę szybko i czuję, że jak czegoś z tym nie zrobię, to za dwa lata mogę tak wyglądać. Tylko co konkretnie można zrobić, do jakiego lekarza uderzać, jakie leki stosować? Jak duże są szanse, że uda się zatrzymać zmiany (bo to jak jest teraz jest akceptowalne). A może to nie kwestia genów, tylko higieny lub diety (jeśli chodzi o szampon, to całe lata używałem "wzmacniającego do włosów osłabionych z tendencją do łamliwości" damskiego, a więc chyba nie był zbyt adekwatny, ale chociaż nie wywoływał łupieżu jak inne). Spotkał się ktoś z łysieniem w tak młodym wieku?

#zdrowie #medycyna #lekarz #fryzjer #wlosy #lysienie #zakola #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla młodzieży](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 33
@AnonimoweMirkoWyznania: dermatolog, ale raczej poszukaj jakiejs kliniki wlosa, tutaj nie pomoga kosmetyki tylko odpowiednie leczenie. Łysienie to choroba i nie ma sie co wstydzic sa dwie opcje, albo sie z tym godzi na zero i nie przejmuje albo badania znalezienie przyczyny, których może być kilka i odpowiednie leczenie tak żeby włosy jak najdłużej utrzymać
@AnonimoweMirkoWyznania: rac\dze przestac sie oszukiwac jak wiekszosc ktorzy lysieja , najczesciej maja typowe wymowki dla lysiejacych typu stres dieta itp itd , lysieja i lysieja i nic z tym nie robia. czym szybciej zaczniej kuracje tym wiecej jest szans na odbudowe i na zatrzymanie lysienia.. Jedyny sposob na rok 2020 to jest finasteryd albo mocniejszy dutasteryd i nic wiecej. Zaden minoxidil ci nie zatrzyma lysienia bo nie uderza w zrodlo czyli
@NaChuiMiTaCHata: dokladnie , mity odnosnie testosteronu powtarzaja najczesciej lysi zeby dodac sobie pseudo testosteronu do ,,fajnosci '' ;) mozesz miec powyzej normy testo i do 60 tki miec bujne wlosy a mozesz miec i ponizej normy testo i byc lysym jak kolano . to genetyka a nie zaden testosteron , dlatego wielu kulturystow mimo ze biora mase roznych srodkow to nadal maja wlosy a inni lysieja bo po prostu maja uwarunkowania
@PoteznyMagWody: nie chodzi mi o pokolenie w obrębie jednej rodziny. Po prostu z roku na rok mężczyźni łysieją we wcześniejszym wieku niż kiedyś. Dlaczego tak się dzieje? Są różne teorie, wuj wie, ale moim zdaniem to kwestia jedzenia.
@fergese: co on ma ryzykowac ? ze mu dalej wlosy beda lecialy i bedzie lysy ? jedyne co moze to stracic to pewnosc siebie skoro pisze tutaj o tym a czym dalej w las tym wiecej bedzie mial zwalonego zycia przez niepewnosc siebie ktora jest bardzo czesta u osob ktore lysieja. Jak bedzie mial uboki to odstawi i wszystko wrocic do normy po tygodniu czy dwoch. Zreszta uboki ma od 2-5%