Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
cześć, nie wiem do kogo się zwrócić więc liczę, że ktoś z tagów dopomoże.

Znajomemu został rok aplikacji adwokackiej. #!$%@? w ogromnym stresie niepłatne nadgodziny w kancelarii u mecenasów za najniższą krajową i jest już tym wszystkim tak podłamany, że chyba nie będę chciał później kontynuować pracy jako adwokat.

Stąd moje pytanie jako osoba z całkowicie innej branży - gdzie taki ktoś może szukać fajnego zatrudnienia? Chciałbym mu jakoś pomóc bo gość kumaty i cholernie ambitny.

#praca #prawo #adwokat #adwokaci #aplikacjaadwokacka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: [Wyjazdy dla maturzystów](https://st.pl/$xvynkdla)
  • 9
@AnonimoweMirkoWyznania: Działy prawne spółek, PWC, EY, KPMG, Delloitte. Jeżeli jest na 2 roku aplikacji i nie jest w stanie znaleźć innej pracy to mam dla niego złą wiadomość, coś poszło nie tak z jego wejściem w dorosłość.
@AnonimoweMirkoWyznania: niech się przekwalifikuje. Skoro teraz nie ma perspektyw na zatrudnienie to już na tym etapie raczej nic ciekawego nie znajdzie. Będzie dla niego lepiej, jeżeli szybciej zacznie szukać czegoś innego. Idąc na aplikację już miałem konkretny pomysł i pewną bazę na początek samodzielnej kariery. Wiadomo, że zawsze było jakieś ryzyko ale uderzenie w wolny zawód, gdzie rynek jest mocno przesycony, bez pomysłu na biznes i potencjalnych kontrahentów to, lekko rzecz
Zmiensystem: Hahahah. Witam w moim świecie. Niech zmieni jak najszybciej branże. Automatyzacja wybija prawników draftowych a rynek prawników "sądowych" jest zapchany po brzegi. Moi znajomi co zostali adwokatami maja po 32 lata i dostają może w najlepszych wiatrach 7 netto. Oczywiście znajdzie się gdzie syn senatora, co ma gadanie i zarabia z 15k netto ale to rzadkość.

@Thsa: taaa.. Właśnie siedzę na konferencji ey o prawie. Takie gówna gadają że
@AnonimoweMirkoWyznania: Aplikanci zarówno radcowscy jak i adwokaccy mogą pracować w działach prawnych, korpo, kancelariach lub też w innych miejscach "z prawnikami". Jak dostaną zgodę dziekana swojej izby to nawet mogą pracować w Mc Donaldzie.