Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej, podpowiedzcie mi proszę, jak to jest z przelewami?
Będę kupował #mieszkanie, mój tato w związku z tym chce mi przelać 165000 zł na konto abym zapłacił z mojego. Z tym, że moi rodzice formalnie nie mają ślubu (mają tylko kościelny) i oficjalnie w urzędach nie jesteśmy rodziną. Czy taki przelew przejdzie? Czy mogą się przyczepić? Gdzie to ewentualnie zgłosić?

Tagi: #bank #banki #bankowosc #mieszkanie #dom #nieruchomosci #przelew

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 61
@AnonimoweMirkoWyznania: Taki przelew Twój tato będzie musiał zlecić osobiście w placówce banku - takich kwot online nie przeleją, to raz. Dwa, by uzyskać zwolnienie z podatku od darowizn, darowizna musi być udokumentowana, czyli właśnie pójść przelewem bankowym, najlepiej by w tytule przelewu Twój tata wpisał, że to darowizna od niego na zakup mieszkania ORAZ powinniście sporządzić umowę darowizny.

Polecam spisać umowę u notariusza - wtedy notariusz zgłasza ją sam do skarbówki
@Pantegram: Tyle się napisałeś, a prawie same bajki. Z tym zlecaniem przelewu na duże kwoty to sobie wymyśliłeś. Bank co najwyżej blokuje przelew i dzwoni do Ciebie z prośbą o potwierdzenie. Wszystko się załatwia online, nic nie trzeba zlecać
Tak samo nie potrzeba umowy darowizny, wystarczy dowód przelewu, w którym w tytule będzie informacja o darowiźnie.
@pilot1123: Jak to było dawno, to może się przepisy zmieniły? Ja wyczytałam w Internecie, że trzeba umowę - wysłałam im formularz online ze skanem a skarbówka jeszcze do mnie dzwoniła, bym im doniosła papiery w oryginale, bo im skany nie wystarczą () #!$%@?.
Nie jestem pewna, czy umowa jest konieczna, bo przecież zgodnie z polskim prawem ustna umowa też jest obowiązująca, a przelew jest przecież ewidentnym potwierdzeniem