Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki i Mirabelki. Jestem zmęczona już swoim stanem skóry. W skrócie zawsze miałam trądzik (żuchwa/broda/skronie). Nie jakiś bardzo uciążliwy, pewnie dlatego nic z nim nie robiłam, ale jest, cały czas. A mam już 30 lat. Staram się na tyle na ile mogę dbać o swoją buźkę. Oczyszczam ją, unikam ciężkich podkładów, przerzuciłam się na kosmetyki mineralne z lekkim składem, zawsze starałam się wysuszać wyskakujące wypryski (teraz bardziej stawiam na oczyszczanie i nawilżanie kosmetykami z naturalnym składem i gówno to daje). Ech. Czytam tony postów na fejsie na grupach twarzingowych i tutaj co jakiś czas wertuję tagi tematyczne. Jeżeli chodzi o dietę, staram się jeść zdrowo, czasem naturalnie wskoczy coś przetworzonego, ale naprawdę sporadycznie. Już nawet przerzuciłam się na mleka roślinne, praktycznie unikam nabiału i rzadko jem mięso (podobno można się wysypać od kurczaka, ech, a od czego nie można). Wnioski jakie mi się nasuwają po tych wszystkich informacjach jakie wyczytałam są takie, że lepiej od razu udać się do endokrynologa i leczyć problem od wewnątrz, niż do dermatologa i skazywać się na tony maści i tym podobnych. Myślę o endokrynologu, ponieważ mam wrażenie, że problem znacznie się nasilił, gdy przestałam brać tabletki antykoncepcyjne (już od 4 lat ich nie biorę). W trakcie ich brania wyskakiwało mi tam coś, ale znacznie mniej. Więc chcę się przebadać. Czy był ktoś w podobnej co ja sytuacji albo zna się i wie, czy warto byłoby zrobić sobie przed pierwszą wizytą jakieś badania by nie iść tak na pusto czy zdać się na endokrynologa? I czekać aż on zleci odpowiednie badania? Zimą badałam tarczycę i wszystko w normie. Polecacie w #warszawa jakiegoś dobrego endokrynologa?

#tradzik #dermatologia #mirabelkopomusz

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 113
@AnonimoweMirkoWyznania: cetaphil emulsja micelarna na twarz i ciało do mycia, do nawilżania effaclar h i idź do dermatologa, to serio najprostsze wyjście. Sam miałem podobny problem i w podobnym wieku do twojego bo unikałem dermatologa. Pamiętałem że w wieku nastoletnim łaziłem od lekarza do lekarza, dostawałem jakieś apteczne płyny na twarz których jedynym efektem była sucha, czerwona pękająca skóra i nadwrażliwość na światło. Nic nie pomogło więc unikałem dermatologów przez lata.
Dermatolog here. Jest duże prawdopodobienstwo że wizyta u endokrynologa nic nie da. Chyba, że faktycznie masz np nadmierne owlosienie, łysiejesz itp - to wtedy trzeba sprawdzic.
@AnonimoweMirkoWyznania: mało popularna może rada, ale nie przesadzaj z oczyszczaniem. Serio, szorując się codziennie psujemy warstwę ochronną skóry i florę bakteryjną. Wiem, że jak się nosi makijaż to trudno o nieużywanie detergentów, ale (dowód anegdotyczny) mi na skórę pomogło właśnie... Robienie z nią minimum. Oczyszczanie czystą wodą, z jakimś mechanicznym sposobem - może ogrzanie skóry, by otworzyć pory i pocieranie delikatnym ręcznikiem?
Nie twierdzę, że to remedium, szczególnie jeśli problem leży
@AnonimoweMirkoWyznania: ziomek, to przez promieniowanie elektromagnetyczne, niektórzy źle reagują na wi-fi, 4g, 5g... Ciesz się że tylko taki problem masz. Rozwiązanie to wyjazd gdzieś w góry, w Bieszczady czy coś. Daj plusa jeśli pomogłem, pozdrawiam.
@AnonimoweMirkoWyznania: Problem może być hormonalny, natomiast zainteresuj się izotekiem - 100% wyczyści wszystko. Sam nie stosowałem, ale znam ludzi, którzy to stosowali no i ogółem uchodzi to za taką bombę atomową na problemy z trądzikiem. Efekt uboczny to potężne wysuszanie skóry, więc od razu się zaopatrz w kremy do rąk i pomadki do ust, natomiast nie będziesz tego brała wiecznie. Powodzenia