Wpis z mikrobloga

379178,13 - 15,88 = 379162,25

Eh, mircy, bieganie w samo południe to porażka, myślałem, że padnę, tak mi grzało.

Mimo zmęczenia prędkość całkiem dobra, a i w związku ze średnią prędkością biegu mam do Was Mirki i Mirabelki z #bieganie #biegajzwykopem pytanie:

jak kontrolujecie tempo? Ja jakoś tego nie czuję i potem cały czas cisnę szybciej i się męczę - gdybym leciał sobie tak jednostajnie te 6 min / km to może mógłbym biec dalej, ale mam nie za bardzo sam umiem taką średnią prędkość sobie 'ustalić'. Na przykład dzisiaj szło mi tak słabo, że myślałem że biegnę wolniej niż 6 min/km, a tutaj w domu zaskoczenie.

Jest na to jakiś sposób, oprócz znania swojego organizmu, oczywiście?

Dla atencji daję zdjęcia z mojego ulubionego fragmentu lasu, które udało mi się zrobić na niedzielnym bieganiu.

Statystyki:

Dystans: 15.88 km
Wertykalnie: 567m(↑289m/↓278m)
Czas: ◷01:25:58
Średnie tempo: 5:24 min/km
Średnia prędkość: 11,08 km/h
Kalorie: 1202 kcal

#sztafeta #ruszmirko

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

źródło: comment_goB0HNtnIGxiMysqrsH15UyGZasU12y9.jpg
  • 18
@k__d: Biegasz z zegarkiem? Jeśli tak to jakim? Bo wtedy możesz sobie pewnie ustawić jakiś program treningowy, w którym wpisujesz sobie widełki tempa i jeżeli je przekraczasz ro Ci zegarek piszczy.
@sz-n: @sz-n: Tu gdzie mieszkam są po prostu małe górki i siłą rzeczy w którą stronę się nie wybiorę to albo start w dół, a powrót w górę albo na odwrót. Przy kilku dłuższych biegach też mam takie przewyższenie, 500-600m.

Czyli to, co pokazuje endomondo, zależne jest od górek na całej trasie? widzę, że w biegach miejskich z w/w górką przewyższenie to u mnie 50m.

Z resztą musimy pamiętać, że
@sz-n: Chyba rzeczywiście błąd endomondo bo do 15 stycznia wszystkie trasy mają w górę i w dół ok 40m a po 15. nagle 300 - 400 itd.

Strava tak samo pokazuje o wiele mniej, widocznie Endomondo sie popsul
@k__d: To nie kwestia aplikacji, ale systemu gps samego w sobie. Nie uzyskasz z niego dokładnych wartości przewyższenia. Jeśli ci zależy na precyzji, to musisz mieć zegarek z wysokościomierzem barometrycznym.
@sz-n: Chyba rzeczywiście błąd endomondo bo do 15 stycznia wszystkie trasy mają w górę i w dół ok 40m a po 15. nagle 300 - 400 itd.


Strava tak samo pokazuje o wiele mniej, widocznie Endomondo sie popsul

@k__d: polecam runkeepera - poza pomiarem z komórki chwilę po zapisaniu robi korektę wysokości na podstawie google maps.
@k__d: Pewnie są aplikacje w których da się to ustawić też.


@Kinja: z aplikacjami jest jeden problem - są dobre przy liczeniu odległości i średniego tempa, ale przy tempie chwilowym wymiękają ( ͡° ʖ̯ ͡°) Nie wiem jak jest na różnych androidach, ale na iphonie testowałem wiele apek i wszystkie próbkują pozycję co 4 sekundy... zdecydowanie za rzadko dla pewnego pomiaru.
@k__d: Możesz sobie sprawdzić
@k__d: To nie kwestia aplikacji, ale systemu gps samego w sobie. Nie uzyskasz z niego dokładnych wartości przewyższenia. Jeśli ci zależy na precyzji, to musisz mieć zegarek z wysokościomierzem barometrycznym.


@oldgamesfan: runkeeper koryguje wysokość na podstawie google maps ( ͡° ͜ʖ ͡°)