Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tylko izotretynoina. Nie dajcie się robić w uja dermatologowi ze skutki uboczne itd. 7 lat leczyłem trądzik maściami, zelami, ostatnie 1.5 roku chodziłem do kosmetyczni co 2 tygodnie albo raz w miesiacu, retinol, pqage, pełno kasy wyrzuconej w błoto. Na ostatniej wizycie u dermatologa (który został mi polecony) dostałem znowu receptę na ten sam antybiotyk w zelu, którego to już miałem X razy. Zapytałem się o izotek to mi babka powiedziała ze jeszcze za wcześnie na takie rzeczy. Wizyta oczywiście trwała góra 3 minuty. Popatrzała na twarz, masz pan tu antybiotyk, nara. Normalnie coś we mnie pękło. Zapisałem sie do dermatologa w krk który także był polecany. Na pierwszej wizycie jak mnie babka zobaczyła to zaraz się pytała czy mam jakiś krem na twarzy bo się świece jak psu jajca. Oczywiście miałem bo kosmetyczka mówiła żeby nawilżać twarz... Derma kazała mi ściągnąć koszulkę, popatrzała na plecy i mimo ze nie mam jakiegoś mocnego trądziku, a na plecach to mam może pojedyncze zaskórniki to powiedziała ze jedyne co może mi zaproponować to leczenie izotretynoina (22 lvl here). Chyba ze chce antybiotyk w żelu ale to jest tylko leczenie skutków, nie przyczyny. Oczywiście też mówiła żeby nie smarować twarzy kremami nawilżającymi bo skóra przy trądziku powinna być nawet lekko przesuszona i że zabiegi u kosmetyczki to marnowanie pieniędzy.
Teraz jestem po mięsiącu na dawce 40mg i jest dużo lepiej, twarz się nie przetłuszcza, włosy no i ma się taką nadzieje ze w przeciagu tych x miesięcy problem zostanie zażegnany a nie jak wcześniej...twarz była troche lepsza i już człowiek mial nadzieje ze to koniec, a tu cyk i znowu twarz zaj****na. Mówi się ze leczenie izotretynoina ma skutki uboczne, to oczywiście prawda ale czy trądzik sam w sobie ich nie ma? Przecież to tak ryje głowę ze szkoda gadać. Jak się ma 16 czy 18 lat to tam uj ale w wieku 20+ to jest strasznie dobijające.

#izotek #tradzik

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 11
W ten oto sposób ze skóra nie wydziela sebum i bakterie nie maja gdzie się rozwijać, tadam.


@AnonimoweMirkoWyznania: To faktycznie zniszczymy przyczynę trądziku. XDD Dowiedz się czym jest przerost nadnerczy, jakie ma skutki i dlaczego wysoki kortyzol wpływa na jakość skóry.