Wpis z mikrobloga

1 350 - 1 = 1 349

Tytuł: Zaginięcie
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: thriller/sensacja/kryminał
★★★★★★★

Trzyletnia dziewczynka znika bez śladu z domku letniskowego bogatych rodziców. Alarm przez całą noc był włączony, a okna i drzwi zamknięte. Śledczy nie odnajdują żadnych poszlak świadczących o porwaniu i podejrzewają, że dziecko nie żyje.

Doświadczona prawniczka, Joanna Chyłka, i jej początkujący podopieczny, Kordian Oryński, podejmują się obrony małżeństwa, któremu prokuratura stawia zarzut zabójstwa. Proces ma charakter poszlakowy, mimo to wszystko zdaje się wskazywać na winę rodziców – wszak gdy wyeliminuje się to, co niemożliwe, cokolwiek pozostanie, musi być prawdą…

#bookmeter
Pobierz tomekkp - 1 350 - 1 = 1 349

Tytuł: Zaginięcie
Autor: Remigiusz Mróz
Gatunek: thr...
źródło: comment_qfCwiU1T8B6EdhSQcgqLIq0wAYrbngCD.jpg
  • 17
@nutellowy: "Odliczanie zaczynamy od liczby 8186 - jest to średnia liczba książek w jednym województwie w Polsce. W rzeczywistości jest to liczba podawana w milionach, jednak my tutaj od tylu milionów nie możemy odejmować :-). W każdym razie - w bibliotekach publicznych w każdym województwie jest średnio 8186 milionów książek (najwięcej książek jest w woj. mazowieckim - 17514,4 w tysiącach)."
Jakby co to tutaj zobacz: W tym linku opis jest tej
@tomekkp: nie czytałem nic tego gościa, ale zadziwia mnie ile on książek wydaje, które są dosłownie wszędzie promowane. Wg wiki od 2013 wydał 34 książki. Co daje średnią mniej niż dwa miesiące na książkę, niewiarygodne.

Czy to nie jest jakaś grupa pisarzy, która się tak samo podpisuje?
@tapek: Szczerze mówiąc to moja 2ga książka Mroza, pierwsza była Kasacja (czyli pierwsza część cyklu z Chyłką), faktycznie tempo pisania wręcz niebywałe!
Polecam spróbować czy się wkręci człowiek w te tematy, w zasadzie do drugiej części wziąłem się na szybko by ten serial obejrzeć po przeczytaniu książki.
@tapek: Miałem podobne spostrzeżenie. Też mi się wydaje, że to jakaś spółka pisarska, a Remigusza Mroza wystawili jako twarz, ponieważ dobrze się prezentuje. Taka jest moja teoria. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tapek: @tomekkp: @mysteron: gość ma niewątpliwie lekkie pióro i to działa na jego korzyść. Z drugiej strony jego książki są bardzo niedopracowane i to moim zdaniem raczej świadczy o tym, że pisze to wszystko sam, ale stawia na ilość a nie jakość. Trochę szkoda, bo uważam, że facet ma talent i gdyby trochę zmienił priorytety, to mógłby tworzyć naprawdę jakościową literaturę.
@mysteron: mam to samo... od 5 cześci robi się takie naciągnie, że już nie chce się czytać. 7 część już męczyłam i omijałam te dziwne dialogi, 8 cześć zaczęłam, ale nawet do połowy nie doszłam.
@ostoja: Tylko że uderzenie w target bardziej wymagających czytelników prawdopodobnie sprawiłoby, że wielu dotychczasowych odbiłoby się od takiej powieści. Bądź co bądź książki Mroza do ambitnych nie należą i leci na jednym schemacie, co jednak przynosi mu dochody. Przypomina mi to twórczość Andy'ego Warhola - kilka wersji kolorystycznych tego samego obrazu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tapek: z Mrozem jest tak że sprawia dobre pierwsze wrażenie ale jakbyś na przykład 2x przeczytał dany tytuł w odstępie roku to byś się zdziwił jak bardzo zmieniła się o nim Twoja opinia.

No i do dziś kisne z zabiegiem wypuszczenia książki pod pseudonimem. Pierwszy tom był bez adnotacji że to Mróz ale już każdy kolejny takową miał, bo najwidoczniej się to nie sprzedawało.
@tomekkp: pierwsze części są jeszcze niezłe, Chyłka zawsze wydawała się mało realną postacią, ale wraz z kolejnymi częściami w ogóle przestaje przypominać człowieka, zarówno w dialogach jak i zachowaniu.