Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, mam problem. Doskonale wiem, że pytanie o coś takiego na tym portalu to proszenie się o śmieszki, a mimo wszystko proszę o poważne odpowiedzi.

Nowozelandzka policja wysłała ostatnio zapytanie do właściciela strony kiwifarms na którą wrzucone bylo nagranie z zamachu w meczecie aby udostępnił im dane ludzi, którzy rozsyłali dalej to wideo. Tak się składa, że wysłałem ten link jednemu koledze i ściągnąlem ten film bo miałem problemu z odtworzeniem go online. Co prawda odpisał im, że nic z tego, ale zakładając, że służby go przycisną może się ugiąć. Czy w takim wypadku mogę spodziewać się jakiś konsekwencji? Policji? Wezwania do sądu? Czy posiadanie tego typu materiałów jest zabronione/karalne? Bardzo proszę o pomoc.

#zamach #nowazelandia #prawo #poradaprawna #problem #policja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 32
@AnonimoweMirkoWyznania: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie
@AnonimoweMirkoWyznania
Nowa Zelandia nie ma dostatecznej siły politycznej do takiej akcji.
Linki były rozsyłane na całym świecie.
Musieli by zgarnąć od #!$%@? ludzi z całego świata.
Nie daliby rady zdiąć całego Mirko
A co dopiero wszystkie zagraniczne Mirko, chany i inne strony.

W dodatku ani kiwifarm ani ty nie złamaliście prawa.
Nowo zelandzka policja "ładnie prosiła" żeby tego nie rozsyłać.
Ale nie mają żadnego uzasadnienia prawnego.
Tym bardziej na terenie USA czy
@AnonimoweMirkoWyznania: typie, a co oni mogą tobie zrobić? Ściągnąłeś głupi filmik jakich pełno na yt, prawa nie złamałeś bo przekazywałeś jedynie informacje w postaci nagrania. Takie coś robią wszystkie strony, stacje telewizyjne i radia w odpowiednio ocenzurowanej formie.

Ci ludzie co chcą cenzurować cały internet są debilami, bo wszyscy jeszcze bardziej będą filmik pobierać i wysyłać pod innymi nazwami i to wcale nie zmniejszy skali ataków terrorystycznych. Nawet pogorszy sprawę.

Ale
@AnonimoweMirkoWyznania: Ty no ale jakim prawem mogą skazać kogoś do pierdla za sciągnięcie streamu?
Przecież tam żadnych praw autorskich nie ma.
Rozumiem już bardziej jak ktoś piraci film bo to były koszta, znaki handlowe i da się go kupić.
A tutaj ? 0 kosztowe, 0 wydawnictw.
To tak jakbyś ktoś mnie chciał wsadzić za to że nagrałem sobie jakieś patostreamy i miałbym siedzieć za Kononowicza czy innego Magikarpia xD