Wpis z mikrobloga

1 677 - 2 = 1 675

Tytuł: Skyward
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Young Adult Science-Fiction
★★★★★★★★★

Najnowsza powieść Sandersona. Nie jest ona powiązana z cosmere, ale Sanderson nie byłby sobą, gdyby nie była ona powiązana z jakimś jego innym dziełem.

Resztki ludzkości walczą o przetrwanie, nieustannie atakowane przez statki kosmitów. Pośród nich jest młoda dziewczyna, która marzy o zostaniu pilotem, jak jej ojciec. Sam Brandon opisuje tę książkę jako połączenie Top Gun, Jak wytresować smoka i Gry Endera.

Budowanie świata jest jak zwykle na Sandersonowym poziomie, akcja jest szybka, postaci są ciekawe, na końcu jest Sanderson Avalanche™.

Główna bohaterka jest na początku trochę irytująca, ale można to wybaczyć przez rozwój postaci w trakcie fabuły.

Tytuł: Defending Elysium
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: Science-Fiction
★★★★★★★★

Krótkie opowiadanie, którego akcja dzieje się w tym samym uniwersum co Skyward. Można je przeczytać za darmo na stronie autora. Jest to jedna z najstarszych rzeczy napisanych przez Sandersona - jeszcze zanim wydawca kupił od niego Elantris.

Akcja dzieje się przed wydarzeniami ze Skyward, ale wydaje mi się, że lepiej przeczytać najpierw Skyward. Nie bardzo wiem, co o nim napisać bez spoilowania. Brandon wcisnął tu bardzo dużo budowania świata jak na tak krótkie opowiadanie.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_zAOBBA59YNedEFgds7Q95nl4qNqE68jm.jpg
  • 3