Wpis z mikrobloga

1 804 - 1 = 1 803

Tytuł: Outsider
Autor: Stephen King
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
★★★★★★

W małym miasteczku Flint City zostaje odkryta zbrodnia - ktoś uprowadził, zgwałcił i zamordował młodego chłopca. Świadkowie i tropy wskazują jednoznacznie na trenera lokalnej drużyny baseballowej. Jednak w czasie popełnienia zbrodni przebywał on w całkowicie innym miejscu, co potwierdzają liczne relacje. Rozpoczyna się śledztwo w tej sprawie...

Książka nawiązuje do stylu trylogii detektywistycznej Billa Hodgsa. Pojawiają się liczne nawiązania do tej historii oraz jedna znana z niej postać. Dzieło Kinga jest trochę paradoksalne: od prawie początku wiadomo co będzie się działo i napięcie jest niskie, ale mimo to książka wciąga dość mocno.

Na początku myślałem, że książka będzie "wyłącznie detektywistyczna" tak jak "Pan Mercedes" bez żadnych nadprzyrodzonych zjawisk. W czasie pierwszych przesłuchań świadków pada jedno zdanie, jasno świadczące o tym, że jednak pojawią się jakieś fantastyczne moce. Trochę zawiodłem się na zakończeniu, spodziewałem się że będzie bardziej przerażające oraz że będzie jakieś drugie dno.

Ogólnie polecam. Jeśli ktoś polubił trylogię "Pan Mercedes" to tutaj dostanie więcej tego samego.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
Pobierz N.....s - 1 804 - 1 = 1 803

Tytuł: Outsider
Autor: Stephen King
Gatunek: Thriller/...
źródło: comment_uTEjOsxNMHWwXVW9xQL5D8KkIhnQkM7H.jpg