Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam 25 lat, skończyłem studia, z pomocą rodziców kupiłem mieszkanko bez kredytu.
Całe życie oszczędzałem jak głupi, żyłem za psi #!$%@?, oszczędzałem 50-70% moich przychodów żeby osiągnąć ten cel. Żyłem jak Ukrainiec.
Nie jeździłem na wakacje, nie chodziłem do kina, kupowałem najtańszą odzież, mieszkałem w akademikch żeby tylko zaoszczędzić.
Czuję jakby pewien etap moje życia właśnie się zamknął i teraz mam problem - mam konsolę do gry i komputer ale gry już mnie nie cieszą. Nie umiem położyć się przed telewizorem i oglądać czegoś, bo od 19 roku życia nie miałem telewizora, drogie jedzenie mi nie smakuje, czuję że nie potrzebuję samochodu, a gdzieś z tyłu głowy mam wciąż blokadę przed wydawaniem pieniędzy. Nie umiem cieszyć się życiem, o którym kiedyś marzyłem.

Brakuje mi za to znajomych, w akademiku miałem po kilkunastu na każdym piętrze - zawsze miałem do kogo pójść, z kim pogadać, napić się herbaty albo czegoś innego, zostać na noc w sąsiednim pokoju. Brakuje mi takich prostych, darmowych przyjemności, jak głupi spacer z kimś.
Złapałem króliczka, a to gonienie sprawiało mi radość. Kiedyś byłem szczęśliwszy.

#przegryw #niebieskiepaski #depresja #zalesie #gorzekiezale #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: wynajmij jeden pokój w mieszkaniu i będziesz miał znajomka :) co do wydawania i oszczędzania, mam podobnie ciułam sobie powoli pieniążki a ciułając myślę na co to nie wydam, jak już uciułam to szkoda mi glupie 100zł wydać na cokolwiek... niby słabo ale myślę, że lepiej tak niż w drugą stronę
@adm126 wiadomo że kilka k warto mieć na czarną godzinę, chociażby w sytuacji gdy stracisz pracę albo nagle coś się stanie. Ale życie jak robak kiedy nawet nie wiesz na co zbierasz jest w #!$%@? nielogiczne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Pff ja nawet jakbym odkładała 100% dochodu to bym mieszkanie kupiła za hmm 16lat? Mam 27,więcej od Ciebie,a chyba nigdy nie będzie mnie stać na własne mieszkanie. Mnie rodzice nie pomogą nigdy,nie ma możliwości finansowych. Jesteś o kilka kroków przed innymi-masz mieszkanie,na które ludzie muszą brać kredyty. Teraz możesz odetchnąć i żyć,już nie musisz wiecznie oszczędzać...pomyśl w ten sposób.
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo #!$%@? jestem debilem z nikim ilorazem inteligencji i przez to nie mam matury, więc nie mogę studiować i nie chce cały czas siedzieć w domu, a ubezpieczenie trzeba mieć i rodzice wiecznie żyć nie będą. Lata pracy muszą się zgadzać.