Wpis z mikrobloga

1 951 - 5 = 1 946

Tytuł: Caliban's War
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: science-fiction
★★★★★★★★★

Druga część serii The Expanse. Tym razem śledzimy aż czterech bohaterów, co moim zdaniem sprawia, że historia jest ciekawsza. Dostajemy większy wgląd w politykę Układu Słonecznego, szczególnie ze strony Ziemi, oraz poznajemy perspektywę zwykłego mieszkańca Ganimedesa.

Tytuł: I'll Be Gone in the Dark: One Woman's Obsessive Search for the Golden State Killer
Autor: Michelle McNamara
Gatunek: true crime
★★★★★★★★★★

Golden State Killer, Visalia Ransacker, East Area Rapist, Original Night Stalker - posiadający wiele pseudonimów nieuchwytny przez dziesięciolecia morderca i gwałciciel stał się obsesją autorki, która spędziła niezliczone godziny na czytaniu policyjnych raportów, rozmowach ze świadkami i internetowych dyskusjach, próbując ustalić jego tożsamość. Niestety McNamara zmarła w trakcie pisania tej książki przez co niektóre rozdziały powstały na podstawie jej notatek, czy artykułów (wszystkie takie fragmenty są jasno oznaczone).

Historia jest przerażająca - przestępca śledził ofiary, poznawał ich plany dnia, włamywał się do ich mieszkań, gdy nikogo nie było w domu, poznawał plan ich mieszkania, przygotowywał sobie drogi ucieczki i wracał w nocy, aby gwałcić, a z czasem również mordować. Gdy media doniosły, że atakuje tylko wtedy, gdy kobieta jest sama w domu zaczął atakować wyłącznie, gdy w domu był jeszcze mężczyzna. W sumie popełnił co najmniej 50 gwałtów i 10 morderstw.

Dla ciekawych tego, jak kończy się ta historia:


To jedna z najlepszych książek, jakie przeczytałem w tym roku.

Tytuł: Gods of Risk
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: science-fiction
★★★★★★★

Krótkie opowiadanie z serii The Expanse. Występuje w nim jedna osoba z głównej serii


Tym razem poznajemy jednego z mieszkańców Marsa. Moim zdaniem jest trochę mało realistyczna


Główny bohater jest trochę wkurzający.

Tytuł: Drive
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: science-fiction
★★★★★★★★

Tym razem autorzy serii The Expanse przenoszą nas w przeszłość, gdzie poznajemy człowieka, który zrewolucjonizował podróże kosmiczne i sprawił, że książki z głównej serii nie opisują kilkumiesięcznych podróży pomiędzy Ziemią a Marsem raz na dwa lata. Pozycja obowiązkowa dla fanów serii.

Tytuł: Abaddon's Gate
Autor: James S.A. Corey
Gatunek: science-fiction
★★★★★★★★★

Trzecia część serii The Expanse. Historia w niej jest moim zdaniem ciekawsza niż w poprzednich częściach. Konflikt był dużo bardziej interesujący, a konsekwencje wydarzeń są większe. Szczególnie podobała mi się perspektywa Melby.

Spoilery dotyczące serialu i książki:


W tym momencie nadrobiłem to, co obejrzałem w serialu, więc od teraz nie wiem czego się spodziewać.

#bookmeter
Pobierz
źródło: comment_w8LDERZNKLuQrS3QBt9cpbODELeL2Voh.jpg
  • 5