Wpis z mikrobloga

1 962 - 1 = 1 961

Tytuł: Stephen Hawking. Życie i nauka
Autor: Michael White, John Gribbin
Gatunek: Literatura popularnonaukowa
★★★★★★★★

Autorzy książki z wielkim talentem przybliżają na postać słynnego Stephena W. Hawkinga, genialnego naukowca, wyjątkowego człowieka, który - choć dotknięty nieuleczalną chorobą, od lat przykuty do wózka inwalidzkiego, ostatnio porozumiewający się za pośrednictwem syntezatora mowy - prowadzi intensywne życie naukowe, towarzyskie, rodzinne. Poznajemy jego pracę, dom, rodzinę i przyjaciół. Książka ukazuje też najnowsze osiągnięcia kosmologii i fizyki czasoprzestrzennej, umożliwia lepsze zrozumienie współczesnej nauki. Zmusza do refleksji nad ludzką egzystencją, potęgą umysłu człowieka, siłą jego woli, granicami poświęcenia i miłości. //lubimyczytac.pl


Książka w sam raz dla kogoś kto o Hawkingu z grubsza słyszał ale nic o nim nie wie. Dostajemy jego biografię i wprowadzenie w jego najważniejsze teorie i dokonania. Przy okazji autorzy przybliżają nam m.in. teorię względności Einsteina. Wszystko podane w przystępnym języku. Książka nie zawiera ani jednego równania :P
Warto przeczytać, naprawdę. Książka rzuca wiele światła na osobę Hawkinga, jego otoczenie, rodzinę i jego sposób na życie. Można się nieźle zaskoczyć.

Ciekawe jakby to wszystko się ułożyło gdyby nie małżeństwo z Jane. Wydaje mi się że to taka postać-klucz Hawkinga jako naukowca. Dużo poświęciła żeby mógł w spokoju pracować.

Tyle mi się ciśnie na klawiaturę żeby o tej książce napisać ale padam na ryj, w dodatku piszę w biegu. Zmieniłem pracę i nie ma czasu ani na czytanie ani na bookmeter :| Mam nadzieję że jak bardziej się wdrożę i całkiem przyzwyczaję do zmian, to znajdę więcej czasu na czytanie. Sterta książek rośnie, jak tak dalej pójdzie to się zakopię na amen :D

PS. W sumie to może nawet lepiej, że prawie nic o tej książce nie napisałem. Sami ją przeczytajcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
SunnO - 1 962 - 1 = 1 961

Tytuł: Stephen Hawking. Życie i nauka
Autor: Michael Wh...

źródło: comment_rtJzgzU53Sh6Hnv0KI7VUa9mHnpHwy7V.jpg

Pobierz