Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Tak się złożyło że na pewną rodzinną uroczystość jechałam z siostrą cioteczną. Siostra jest o kilka lat starsza.

Sytuacja w pociągu do:

Początek weekendu, kolejki do kas, nie zdążyłyśmy kupić na dworcu więc wsiadamy do pociągu z nadzieją kupienia u kierownika. Mamy tobołki. Siadamy na wolnych miejscach. Na kolejnej stacji na jedno z zajętych przez nas miejsc zgłasza się ktoś z biletem. Przesiadamy się na inne dwa miejsca koło siebie (po dwóch stronach przejścia). Przychodzi konduktor i sprzedał nam bilet ale bez miejscówek. Na kolejnej stacji wsiada jakiś pan, który ma miejscówkę na miejsce na którym siedzę. Siostra głośno wyraża oburzenie, że na pewno są jakieś inne wolne miejsca pojedyncze i że nie będziemy jak koczownicy być przeganiani z miejsca na miejsce po pociągu z bagażami. Facet sobie poszedł.

Sytuacja w pociągu powrotnym:

Mamy kupione bilety w kasie, z miejscówkami. Wchodzimy. Na naszych fotelach rozsiadła się jakaś pani z dzieckiem. Siostra kazała jej się przesiąść bo to nasze miejsca są przy oknie. No ale w przedziale jak weszliśmy to było tylko 1 miejsce. Pani z bachorem poszła.


:D #logikarozowychpaskow #pkp #rodzina

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 29
Sytuacja pierwsza to czyste buractwo, temu Panu należało się te miejsce. Biletów na pociągi z rezerwacją miejsc nie kupuje się na 5 minut przed odjazdem, by potem nie mieć pretensji na cały świat że nikt nie chce ustąpić wam miejsca, które notabene wam się nie należy. Na następny raz miejcie trochę przyzwoitości i kupcie bilet wcześniej, nawet nie trzeba iść na dworzec tylko kupić przez internet, do tego zniżki zaczynają się już
@oaiiueaey no jak raz tak miałem w pełni wypchanym pociągu przed świętami, i skończyło się tak, że dwóch gimbow dostało po plaskaczu i poszli pod kibel. Ale z wiekiem przychodzi kultura, opanowanie i chęć załatwiania spraw po ludzku dlatego pytam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie trawie takich księżniczek co to myślą, że wszystko im się należy. Do typa z pretensjami, bo chciał usiąść na swoim miejscu xD Pamiętam jak z kolegami pociągiem jechaliśmy. Było nas trzech i też kupiliśmy bilet już w pociągu. Z 3 razy się przesiadaliśmy, bo pojedyncze osoby chciały usiąść na swoim miejscu. Nie robiliśmy żadnych problemów i po prostu za trzecim razem poszedłem do konduktora poprosić o bilety z miejscami.
@AnonimoweMirkoWyznania: ten pierwszy koles co sobie poszedl to albo byl jeszcze wiekszą cipką od ciebie(serio siostra ich przeganiala?), albo stwierdzil ze nie ma sensu sie szarpac z prostactwem. i nazywanie chamstwa negocjacjami to mnie rozbawilo. Trzeba bylo wynegocjowac jeszcze przyzwolenie na pierdzenie bekanie oddawanie moczu przez okno i zarcie kanapek z rybolem, cebula i jajkiem.