Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie. Mam taki problem. Wiele osób pewnie pomyśli, że mam paranoję, ale przejdźmy do sedna. Wraz ze współpracownikami uważamy, że w zakładzie pracy oprócz monitoringu jest podsłuch. Skąd takie przypuszczenia? Na przestrzeni 3 lat wiele razy pracodawca zaskakiwał nas swoją wszechjasnością. Pewne sprawy, które prywatnie były poruszane między pracownikami po niedługim czasie zostawały wykorzystywane przeciwko nim. Osoba piastująca funkcję kierownika nie miała fizycznej możliwości usłyszeć o czym była dyskusja. Kreta w firmie również nie mamy, bo takie sytuacje były wytaczane przeciw każdemu bez wyjątku. Zbieg okoliczności? Nie ma aż takich zabiegów okoliczności, bo niektóre zdania czy kwestie potrafiliśmy usłyszeć co prawda w innym kontekście, ale słowo w słowo.
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? Może ktoś podpowie jak taki #podsluch wykryć nie angażując zawodowca? Proszę o poważne potraktowanie sprawy. Za każdą pomoc w tym kierunku wielkie dzięki!

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: akado
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 27
OP: Jest jeden przydupas, ale ostatnia sytuacja, która miała miejsce odbyła się poza jego obecnością w pracy oraz dotyczyła bezpośrednio mnie i sprawy mojego zwolnienia. Pewne fakty zostały wypowiedziane w zakładzie pracy, ale nie były one używane jako konkretne fakty. Pracodawca nie była zaskoczony moim wypowiedzeniem, ponadto znał większość szczegółów. Albo inny przykład rozmawiamy miedzy pracownikami na temat zamówienia jakie nam jest potrzebne, wykonujemy telefon do przełożonego aby to zamówił, a
uczciwy pracodawca: Ostatnio podsluchy sa bardzo popularne, kamera nie wszystko uchwyci a dobry podsluch potrafi nagrac szept w idealnej jakosci przy bardzo niskich kosztach i ciezko to wykryc. Niestety ale pracownicy sa coraz drozsi a nadal wiekszosc polakow mysli tylko jak oszukac pracoDAWCE. Spoznianie sie, kombinowanie, zalatwianie prywatnych spraw w czasie pracy no i kradzieze sa na porzadku dziennym. Europejczycy a komuna nadal w glowach u wiekszosci pracownikow. Zapamietajcie sobie ze
OP: Z tego co wiem, to podsłuch w pracy jest nielegalny nie wspominając o upublicznianiu materiałów. Ponadto nie utożsamiam się z opisem poprzednika. Człowiek szanuje prace, wykonuje ją sumiennie, a na koniec takie łajno wychodzi? Wracając do tematu. Co mogę zrobić aby wykluczyć bądź potwierdził teorię pluskwy? @malutka_Asienka: @Perkele93: @Hans_Olo: @lossiemkos89: @2xpapanalepiku: @mamtukonto:

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: akado}
@mamtukonto: jakieś apki do tego widzę że są na sklepie play, a czy działają to nie wiem musiałbym mieć podsłuch by przetestować.Aplikacja Sensors potrafi wykryć pole magnetyczne i jego zmianę, więc może tym spróbować
@AnonimoweMirkoWyznania: jak będzie gdzieś wzrastać to tam prawdopodobnie jest jakieś urządzenie elektryczne.Jednak przy obrocie urządzenia jest naturalnym że pole w jednym kierunku wzrasta a w drugim spada.Nie wiem czy to się nadaje do wykrywania podsłuchów
OP: @Perkele93: @malutka_Asienka: @Hans_Olo: @lossiemkos89: @2xpapanalepiku: @mamtukonto: @sil3nt: @temokkor: @frytex2:

Robiąc obchód po zakładzie jako urządzenie podsłuchu wytypowałem kamerę monitoringu, która była instalowana w tamtym roku. Jest ona nowsza niż wszystkie pozostałe zainstalowane w zakładzie. Na stronie producenta (fortec) znalazłem tę kamerę. Jednak producent nie podaje informacji o możliwość rejestracji audio za pośrednictwem jego produktów. Natomiast w internecie można wyczytać, że taka
@AnonimoweMirkoWyznania: Teraz mamy już RODO. Firma ma obowiązek udzielenia dostępu do wszystkich nagrań. A nowe przepisy w końcu regulują te kwestie i pozwalają tylko na rejestrację obrazu tylko w miejscach bezpośrednio związanych z wykonywaniem obowiązków przez pracowników. Jak masz jaja, to złóż wniosek o udzielenie dostępu. Jak znajdziesz nagrania z kibla, czy stołówki, to koleś ma problemy. Temat zamykam.